Geri Dön

AK Parti Sözcüsü Ünal: Başkanlardan istifa talebimiz olmadı

AK Parti Sözcüsü, Mahir Ünal, "Bazı belediye başkanlarının istifalarının istendiği iddiaları doğru değil" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ünal: Başkanlardan istifa talebimiz olmadı

AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Parti sözcüsü Mahir Ünal grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bazı belediye başkanlarının istifalarının istendiğine dair iddialarla ilgili açıklama yapan Ünal şunları söyledi: "Şu belediye başkanından istifa istendi ya da bu belediye başkanının istifası istendi şeklindeki açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Biz bütün belediyelerimizle ilgili değerlendirmelerimizi de yapıyoruz. Performans kriteri çalışmaları yürütülüyor. Basında yürütülen istifası istenen belediye başkanlarımızla ilgili herhangi bir çalışma olmamıştır.

GÖKÇEK'İ İSTİFASI İSTENDİ İDDİASI...

Biz 2019'a hazırlanırken hem teşkilatta hem belediyelerde bir takvim yürütüyoruz. Sanırım yılbaşına kadar hem teşkilat hem de belediyelere ilişkin çalışmalar belli bir noktaya gelir. Biz AK Parti olarak 2019'a dönük kamuoyu algısının, kamuoyu araştırmalarının gereği ve kamuoyunun taleplerini dikkate alarak hem yerel yönetimler hem de teşkilat başkanlığımız bu çalışmaları yürütüyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek'e dönük istifasının istendiğine dair haberlerin hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır."

Çamlıca Kulesindeki ‘Cumhuriyet’ temalı ışık şöleniKüçük Çamlıca Kulesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel ışık gösterisi gerçekleştirildi. Türk Bayrağı ile Azerbaycan Bayrağınının kuleye yansıtılmasıyla oluşturulan ‘Cumhuriyet’ temalı görsel şölen havadan görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber