Geri Dön

AK Parti’nin il kongreleri başlıyor

AK Parti, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen kongrelerle birlikte 832 ilçede yeni teşkilatlarını oluşturdu. 141 ilçede ise takvim işlemeye devam ediyor. Kalan kongrelerin çoğunun ekim ayı sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor.

AK Parti’nin il kongreleri başlıyor
AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU Ankara

 

49 ilde tüm ilçe kongrelerini bitiren AK Parti, ilk il kongresini ise 24 Ekim Cumartesi günü Kayseri’de yapma kararı aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’deki il kongresine bizzat katılarak teşkilâta seslenecek.

585 başkan değişti

Mevcut durumda AK Parti 247 ilçede, bir önceki olağan kongrede seçilen isimlerle yola devam ederken; 528 ilçe başkanı son genel kurullardan sonra atanan isimlerden oluştu. 57 isim ise ilk kez bu yılki olağan kongrelerde başkan seçildi. AK Parti’de İstanbul kongreleri daha önce olduğu gibi sona bırakıldı.

Park halindeyken hareket eden aracı içine atlayarak durdurduİzmir'de el freni çekilmeden park edilen otomobil, bir anda yokuş aşağı hareket etmeye başladı. Sürücü aracı içine atlayarak durdurmayı başardı. O anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber