Geri Dön
Siyaset'Alın teri dökenler benim dostumdur'

'Alın teri dökenler benim dostumdur'

Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu, “Eğer bir ülkeyi 19 yıl yönettikten sonra bir siyasi parti kalkıp da ‘insan hakları eylem planı açıklıyorum’ diyorsa o ülkede insan hakları yok demektir” dedi...

'Alın teri dökenler benim dostumdur'

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda birinci bölge apartman görevlileriyle bir araya geldi. Toplantıya CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Konut-İş Sendikası Başkanı Alican Kayhan ve çok sayıda apartman görevlisi katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, “Siz görev yapıyorsunuz. Öyle 8-9 saat değil. Yeri geldiğinde 10-12 saat, hatta 24 saat görev yapıyorsunuz. Ama görünmüyorsunuz. Siyaset kurumu sizi görmüyor” dedi.

‘Sorununuza talibim’

Kılıçdaroğlu, “Her gün çalışan, doğru dürüst bayramı ve tatili bile olmayan, oturduğu yerler sağlıklı olmayan yüzbinlerce insanın sorunuyla acaba siyaset kurumu gelip ilgilendi mi? Sizin dertlerinizi dinlediler mi? Hayır, sadece oy istemek için geldiler. Beni iyi tanımanızı isterim, benim dostlarım vardır. O dostlarımın başında da sizler gelirsiniz. Bütün apartman görevleri, bütün işçiler, alın teri dökenlerin tamamı benim dostlarımdır. Ben size, gelin bana oy verin diye bir çağrı yapmıyorum, dikkat buyurun. Ben sizin sorunlarınıza talibim. Ben sizin, daha iyi bir yaşam sürdürmenizi istiyorum” diye konuştu.

‘Önerge vereceğiz’

Apartman görevlilerinin durumunu Meclis’e taşıyacaklarını belirten Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Apartman görevlileri çoğunlukla en alt katta güneş görmeyen dairelerde yaşıyor. Belediye başkanlarından yeni binalara imar verirken apartman görevlilerinin evinin güneşi, manzarayı görecek şekilde yapılmasını istedim. Apartman görevlilerinin çocuklarının da iyi eğitimi alması gerekiyor. Bu mücadeleyi sadece apartman görevlileri için değil taşeron işçiler için de yaptık. 1 milyona yakın taşeron işçiye zorla, söke söke kadro aldırdık. Emekliye iki maaş ikramiye. Şimdi apartman görevlilerinin kavgasını veriyoruz. Sizin dertlerinizi sadece burada değil, TBMM kürsüsünde de anlatacağız. Önümüzdeki süreç içinde araştırma önergesi vereceğiz. Siyaset cebe çal ışmaz, siyaset halka çalışır.”

‘Bu bir itiraf’

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’nı da eleştiren Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Sizin hakkınızı teslim etmeyen kişi ‘İnsan Hakları Eylem Planı açıklıyorum’ diyor. Arkadaş önce benim bir hakkımı teslim et, ondan sonra çık başka haklar varsa onlar için mücadele et. Benim hakkım teslim edilmiyor. ‘Efendim düşüncesinden ötürü kimse hapse girmeyecek.’ Bugün düşüncesinden ötürü hapishaneler tıka basa dolu. Farklı düşündü diye... ‘İnancından ötürü kimse hapse girmeyecek.’ İnancından ötürü hapiste olan binlerce kişi var. Düşüncesini açıkladı diye insanlar hapislerde. O yüzden insanlar korkuyorlar ‘Örgütlenirsek başımıza bir bela gelir mi?’ diye. Eğer bir ülkede bir siyasi parti, bir devleti 19 yıl yönettikten sonra kalkıp da ‘Ben İnsan Hakları Eylem Planı açıklıyorum’ diyorsa o ülkede insan hakları yok demektir. Yani insan haklarının olmadığını itiraf etmek demektir.”

Tiyatrocularla bir araya geldi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, tiyatro sanatçıları ve birlik temsilcileriyle bir araya gelerek, Kovid-19 salgını sürecinde yaşanan sorunları dinledi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu!Sefer yapılamayan metro durakları nedeniyle İstanbul Şirinevler'de metrelerce otobüs kuyruğu oluşmaya başladı. Kalabalık havadan da görüntülendi. Sefer yapılamayan duraklara da vatandaşlar otobüslerle ücretsiz şekilde taşınıyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler