Geri Dön

Alman parlamenterler TBMM’de

TBMM Başkanvekili Levent Gök, Almanya Federal Meclis Başkan Vekili Hans Friedrich ile görüştü. Gök, mülteciler konusunda Türkiye’nin batıdan gerekli yardımları alamadığını söyledi. Friedrich ise, “Türkiye’nin 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapması olağanüstü bir durum” dedi.

Alman parlamenterler TBMM’de

Gök, dün Friedrich ve beraberindeki heyet ile TBMM’de bir araya geldi. Gök görüşmede, ülkenin bir yandan PKK, FETÖ, DHKP/C, DEAŞ gibi terör örgütlerinin saldırılarına karşı mücadele verdiğini, diğer yandan Suriye’deki iç çatışmaların sonucu 4 milyon Suriyeliye ev sahipliği yaptığına dikkati çekti. Friedrich ise, Türkiye ile Almanya’yı bir arada tutan birçok konunun bulunduğunu, iki ülkeyi ayrıştıran değil birleştiren konuların görüşülmesi gerektiğini vurguladı.

Friedrich, Türkiye-Almanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Akif Çağatay Kılıç ile de basına kapalı görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber