Geri Dön
SiyasetAlmanya’da PKK operasyonu

Almanya’da PKK operasyonu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu mayıs ayı başında Almanya’nın başkenti Berlin’i ziyaret etmiş Alman mevkidaşı Heiko Maas ile görüşmüştü.

Almanya’da PKK operasyonu

NAMIK DURUKAN Ankara - Görüşmede PKK’nın Almanya’daki faaliyetleri masaya yatırılarak, terör örgütüne karşı harekete geçilmesi talep edildi. Çavuşoğlu’nun ziyaretinin ardından Almanya’da birçok kentte örgüt paralelinde faaliyet gösteren dernek, vakıf ve kültür kurumları ile bunların yöneticilerinin evlerine terörle mücadele ekiperi tarafından baskınlar gerçekleştirildi. Çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında terörist başı Abdullah Öcalan’ın adaşı Abdullah Öcalan ile örgüt etkinliklerinde program alan sanatçı Mazlum Dora’nın da olduğu bildirildi.

 

İstanbul'un üstünü kara bulutlar sardı! Beklenen yağış başladıİstanbul'da beklenen yağmur etkisini göstermeye başladı. Meteoroloji'nin kuvvetli yağış uyarısı yaptığı megakentin üstünü kara bulutlar sardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Trakya, İstanbul ve Kocaeli çevreleri için şiddetli yağış uyarısı geldi. İstanbul Valiliği'nden ve AFAD'dan da yağış beklenen bölgelerde vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğine yönelik açıklama yapıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler