Geri Dön
SiyasetAltılı komisyondan 'kutlama yemeği'

Altılı komisyondan 'kutlama yemeği'

Muhalefetteki altı partinin temsilcilerinden oluşan, güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması komisyonunun üyeleri bu kez "kutlama" için buluşacak.

Altılı komisyondan 'kutlama yemeği'

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Yemekte bundan sonraki yol haritası konuşulacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya ve Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp’tan oluşan komisyon bu akşam, aylardır sürdürdükleri çalışmaya kutlama yemeği ile virgül koyup, bundan sonraki sürece odaklanacak.
Komisyon üyeleri çalışma konusunda son sözlerini söyleyecek olan genel başkanların buluşma trafiğini koordine edecek, liderlerin iletişimini, takvimi, yöntemini kısaca bundan sonraki yol haritasına yoğunlaşacak.

Altı partinin liderinin bu kapsamda ortak bir masa etrafında bir araya gelmesinin ise Şubat ayının ikinci haftasını bulabileceği ifade ediliyor. Ancak, "İki hafta içerisinde yan yana gelmeleri gerekiyor, çünkü iş biraz uzadı. Yan yana gelip sonuçlanmış haliyle değişecek hiçbir yanı yok. Bir açıklama yapabilirler" değerlendirmesi yapılıyor.