Geri Dön
SiyasetAnnelerimiz başımızın tacıdır

Annelerimiz başımızın tacıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda “Sevgi, emek, fedakârlık, merhamet gibi yüce hasletlerin sembolü olan annelerimizin, Anneler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Annelerimiz başımızın tacıdır

ANKARA Milliyet - Mesajında “Annelere kıymeti ‘cennetin annelerin ayakları altında olduğunu’ belirterek gösteren bir medeniyetin mensupları olarak bizler için annelerimiz müşfik bir sığınaktır” diyen Erdoğan “Günlük yaşam mücadelesi içinde annelerin hayır dualarının, en önemli güç kaynaklarımızdan biri olduğunu asla unutmamalı, layık oldukları hürmet ve sevgiyi onlardan eksik etmemeliyiz” ifadelerini kullandı.

‘Sevgisizliği yener’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da şu mesajı verdi: “Omuzlarında dünyanın yükünü, yüreğinde evladını taşıyandır anne. Öyle sonsuzdur ki anne yüreği, her türlü sevgisizliği merhametiyle yenecek güçtedir... Bugünün vesilesiyle şehit annelerimizi, onların nazarında evlat acısı ile sınanan tüm anneleri minnetle yâd ediyorum. Diyarbakır Anneleri’nin hasretinin en kısa zamanda dinmesini diliyorum.”

Duygu yüklü paylaşım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından annesi merhum Tenzile Erdoğan’ın fotoğraflarının da olduğu duygu yüklü bir paylaşım yaptı. Erdoğan paylaşımında, “Her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden, ömürlerini ailelerine vakfeden annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyor; ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.