Geri Dön
Siyaset‘Arkadaşlarımız fezlekede ‘evet’ oyu verecek’

‘Arkadaşlarımız fezlekede ‘evet’ oyu verecek’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, PKK’lı teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında hazırlanan fezlekeye ilişkin, “O fezlekeye ‘evet’ oyu verecek arkadaşlarımız” dedi.

‘Arkadaşlarımız fezlekede ‘evet’ oyu verecek’

ANKARA Milliyet - Akşener, dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı belediyedeki makamında ziyaret etti. Akşener yaklaşık 1 saat süren görüşmenin çıkışında açıklama yaptı.

Akşener, kendisini halk otobüsü esnafının ziyaret ettiğini ve Yavaş’tan memnuniyetleri ile isteklerini dile getirdiğini söyledi. Akşener, belediyeye ilişkin çözülmesi gereken sorunları Yavaş’a ilettiğini ayrıca Ankaraya dair projeleri, hizmetleri hakkında bilgi aldığını belirtti.

Akşener, PKK’lı teröristle çekilen fotoğrafları basına yansıyan Semra Güzel hakkında sessizliklerinin eleştirildiğinin anımsatılması üzerine, şöyle konuştu:

“AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da bu konuda ne dediğine dair bir bilgim yok benim. Bu sabah dediyse bilemem. AKP yöneticilerinin bu konuda kimsenin bir laf etmediğini söylemeleri çok ilginç. Burada bulunan arkadaşlarımın tümü 2013’te açılım-saçılım denen sürece karşı çıkmış insanlarız. Bize o dönemde Sayın Erdoğan, ‘Kandan besleniyorlar, ölümden besleniyorlar’ şeklinde tahkir eden bir dil kullanmıştı. Semra Güzel isimli milletvekilinin fezlekesi getirilecek muhtemelen Meclis’e; emin değilim çünkü. Ne zaman AKPliler haldır haldır bağırdılar, hiçbir zaman sonuç olmadı. Ben milletvekili değilim; ama arkadaşlarımdan bildiğim, o fezlekeye ‘evet’ oyu verecek arkadaşlarımız. İYİ Parti’nin tutumu her zaman terör, teröre yataklık, terörle, teröristle iltisak, irtibat gibi konularında açık ve nettir. Burada sorunumuz yok, umarım rahatlamışlardır.”

Adaylığı belli değil

Akşener, Erdoğan'ın "2023 seçimlerinde adayları bile belli değil" açıklamasının sorulması üzerine de, "Çok merak ediyorlar da kendisinin de adaylığı belli değil. Ben onun ağzından duymadım aday mıdır değil midir. Bizim adayımız, 'Millet İttifakı'nın adayı 13üncü cumhurbaşkanı olacak" dedi. 

 

Market zincirlerinin zam yazışmaları ortaya çıktı!
TCMB ile BAE Merkez Bankası arasında anlaşma!
Gözler kritik toplantıda! İşte masadaki en kritik başlık
'Şeytan Kulubü' ortalığı karıştırdı! ABD bu okulu konuşuyor
Edirne’de inanılmaz görüntü! Yarın yasak...
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Tokyo'nun kahramanlarına özel resepsiyon
32 milyon TL! Kenan İmirzalıoğlu-Sinem Kobal bebek için taşındı
Beşiktaş'tan Trabzonspor'a yılın transferi! Başkan açıkladı
Herkes güldüğünü sandı! Ölüm kalım çırpınışı
Yer: İstanbul! Arkadaştan bayıltan yumruk
Tüm tahminleri doğru çıktı... İşte Simpsonlar'ın 2022 kehanetleri!
'Sürgün kampı' için sürpriz karar! Acun Ilıcalı açıkladı
4 bin 500 yıllık 'cenaze caddeleri' keşfedildi
Beşiktaşlı yıldıza şok sözler: 'İşsiz güçsüz! Sadece dolaşıyor'
Otelde dehşet! Biri yabancı uyruklu 3 erkek, dışarda tanışıp...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler