Geri Dön

Aydın Doğan, Erdoğan'ın iddialarını yanıtladı

Aydın Doğan, Erdoğan'ın iddialarını yanıtladı

Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın suçlamalarını Kanal D'de yanıtladı.


Aydın Doğan Başbakan Erdoğan'ın yaptığı suçlamalarda olayları birbirine karıştırdığını belirtti.


Hilton olayının çok ucuz bir polemik olduğunu belirterek, kendilerinden yasal olmayan hiçbir şey istemediklerini söyledi. Doğan "Başbakan kendisi bana sordu 'Hilton'u ne yapacaksınız' diye bende yanına modern tesis yapacağımızı söyledim, Hilton diye bir mesele yok" dedi.

Aydın Doğan şöyle devam etti " Başbakandan istekte bulunmak suçmu, Başbakan sapla samanı birbirine karıştırıyor. Başbakanı anlamakta zorluk çekiyorum, suçlamalarını basit buluyorum. Başbakan kendisinden bir şeyler istediğimi söylüyor, grubunda 24 bin kişi çalıştıran birisiyim devletten her gün bir şeyler istemem gayet normal bir şey. Başbakan açıklama yapmak için bir hafta süre verdiğini söylüyor, hemen açıklasın neyi bekliyor.

Başbakan yaptığı açıklamalarda beni susturacağını  söylüyor, Tayyip Bey yansız tarafsız basından dolayı beni övmesi lazım. Ben Başbakanın ne yandaşı nede hasmıyım. Başbakan Deniz Feneri ile ilgili haberlerde gerekeni yapacağına beni susturmaya çalışıyor. Başbakanın özgür ve yansız basına saygı duyması lazım, ailesi ile uğraştığımı söylüyor, böyle bir şey kesinlikle yok. Bizde biat kültürü yoktur, Başbakan bağımsız basını içine sindirsin, medyayı değil rakiplerini eleştirsin, demokraside tehditle şantajla iş olmaz, bunun adı olsa olsa diktatörlük olur." dedi


Aydın Doğan, Erdoğanın iddialarını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını halayla kutladılarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın normalleşme adımları ile ilgili açıklamaları Düzceli esnaf tarafından sevinçle karşılandı. Düzce'de lokanta işleten bir grup esnaf kararları halay çekerek kutladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber