Geri Dön

Bahçeli'den kas hastası çocuğa destek sözü

MHP Genel Bşkanı Devlet Bahçeli, halk arasında kas erimesi olarak bilinen Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastası 11 yaşındaki Ahmet Emin Ateş'in sağlığına kavuşabilmesi için desteğe hazır olduklarını söyledi.

Kas erimesi nedeniyle fiziksel yetilerini kaybetmeye başlayan ve yaşamak için "adeta mucize" bekleyen Ahmet Emin, Anadolu Ajansı ekibiyle Fenerbahçe'nin Can Bartu Tesisleri'nde kaleci Volkan ve diğer takım oyuncuları ile buluşmak üzere çıktığı yolculukta, Düzce'de bir dinlenme tesisinde mola verdi. Partisinin Düzce mitingine giden ve aynı tesiste mola veren Bahçeli, Ahmet Emin'inde burada olduğunu öğrendi.

Tekerlekli sandalyeye mahkum Ahmet Emin'in Ateş'in bulunduğu aracın yanına gelerek ziyaret eden Bahçeli, AA muhabirinden küçük çocuğun sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Yıllardır yaşadıkları yüzünden içine kapanan ve ailesinin dışında kimseyle fazla konuşmayan Ahmet Emin'e nasıl olduğunu soran Bahçeli, "Konuşmayı sevmiyor musun?" dedi.

Bahçeli, hastalığın tedavisinin olup olmadığıyla ilgili bilgi alarak, "Maşallah. İnşallah, sağlığına kavuşur. Allah, şifa versin" diye konuştu.

Ahmet Emin'le karşılaşmaktan memnun olduğu söyleyen Bahçeli, Emin'e acil şifa temennisinde bulundu. Ahmet Emin'in sağlığına kavuşabilmesi için neler yapılabileceğini de öğrenen Bahçeli, "Bize düşen bir görev varsa, her zaman beklerim" dedi.

Ahmet Emin'in annesi Elif Ateş ile de görüşen Bahçeli, "Allah, cümlesine şifa versin" diye konuştu.

"Oğlum, umutlarını da yitirdi"

Elif Ateş de Ahmet Emin'in sağlıklı bir bebek olarak dünyaya geldiğini, ancak dört yaşına geldiğinde yürümekte zorlanmaya başladığı için doktora müracaat ettiklerini, yapılan testlerde kas erimesi hastalığı tanısı konulduğunu söyledi.

Ahmet Emin'in zaman içinde tüm neşesini de kaybettiğini ifade eden anne Elif Ateş, "Oğlum, sadece yürüme yetisini değil, umutlarını da yitirdi. Bu hastalığın pençesine düşen mum gibi eriyor. Beni oğlum da aynı durumda. En büyük hayalimiz, oğlumuzun iyi olması ve yeniden sağlıklı olarak onu aramızda görmek" değerlendirmesinde bulundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli ile karşılaşmaktan da büyük memnuniyet duyduklarını belirten anne Elif Ateş, "İnşallah iyi şeyler olacak" diye konuştu.

Bahçeli'nin sözlerinin kendilerine destek ve umut verdiğini dile getiren anne Elif Ateş, "Sayın Bahçeli'ye çok teşekkür ederim. Bizi, onurlandırdı. Bize, destek olabileceğini belirterek, destek sözleri verdi. Kendisinden Allah razı olsun. Bizi, çok mutlu etti" dedi.

Çanakkale’de 15 ton hamsi yakalandıÇanakkale’nin Bozcaada ilçesinde gırgır teknesiyle açılan balıkçılar, 15 ton hamsi yakaladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber