Geri Dön

Bakan Güler 'Hükümet kadın'ı beğendi

MARDİN’de ’Hükümet Kadın’ adlı filmin galasına katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler, çözüm için ’Mardin Modeli’ önerisinde bulundu. Bakan Güler, "Farklılıklar çeşitlilikler güzeldir. Farklı olursa, değişik insanlar olursa hayat güzeldir" dedi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, dün geldiği seçim bölgesi Mardin’de, akşam Mova Park Alışveriş Merkezi’ndeki sinema salonunda gösterime giren ’Hükümet Kadın’ filmini, filmin oyuncuları Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat ile birlikte izledi. Sinema çıkışında, film hakkında görüşlerini açıklayan Bakan Güler, farklı duygular içinde olduğunu belirterek, bu filmden birçok mesajlar aldığını söyledi.

Filmin Mardin’de çekilmiş olmasından Mardin adına çok sevinçli olduğunu belirten Bakan Güler, daha önce çözümün ’Mardin modelinde’ olduğunu söylediğini hatırlatarak şöyle konuştu:

"Bugün Mardin modelinin hangi mesajlar içerdiğini filmdeki Aziz Bey’den, merhum başkandan öğrendik. ’Farklılıklar çeşitlilikler güzeldir, farklı olursa değişik insanlar olursa hayat güzeldir. Hayat onlarla hoştur ve birbirlerinin kıymetini bilmeliler’ diyordu. Gerçekten de şimdi bizim toplum olarak almamız gereken en büyük mesaj bu. Mardin’de de farklılıklar çeşitlilikler, bir zenginlik olarak yaşatılıyor. Farklı kültürlerde herkes birbirlerinin hukukuna, inancına, töresine, şahsiyetine saygı duyuyor. İnşallah mesajlar, bu film vasıtasıyla bütün Türkiye’ye ulaşır."

’DARBE HİÇ OLMASIN, DEMOKRASİ İÇİNDE YAŞAMAK GÜZELDİR’

Bir gazetecinin, "Filmde en keyif aldığınız sahne hangisiydi" sorusuna Bakan Güler şu yanıtı verdi:

"Filmde en çok keyif aldığım sahne, Aziz Bey ölmeden kısa bir süre önce arabada şoförle yaptığı diyalogdu. Bana göre filmin özü Aziz Bey’in verdiği o mesajdaydı. Filmdeki mesajın, Mardin’den Midyat’tan veriliyor olması, bizim de önemsediğimiz bir konudur. Bir şey daha eklemek istiyorum. Darbelerin bir çok güzelliği nasıl kestiğini bu şekilde görmüş olduk. Demokrasi olsun, demokrasinin güzelliği içinde başkan görevini yapabildi, darbe geldi kesti, hiç darbe olmasın."

Filmin yönetmeni, senaristi ve başrolde oynayan sanatçı Sermiyan Midyat ile kadın başrol oyuncu Demet Akbağ da, Mardinli olan Bakan Güler’le birlikte Mardin’de çektikleri bir filmi izlemenin keyfini yaşadıklarını söyledi.

BARIŞSPOR TARAFTARLARI DESTEK İSTEDİ

Önceki gün trafik kazasında yaşamını yitiren Mersin Kızıltepeliler Derneği Kurucusu Polat Dinler’in Kızıltepe İlçesi’ndeki taziyesine katılan Bakan Güler, Midyat İlçesi’ne gitmek üzere dönüş yolunda, Barışspor amatör futbol takımının taraftarları tarafından yolu kesildi. "Sayın Bakanım Hoşgeldiniz, Barışspor’a destek bekleriz" yazılı dev pankatla yolu kesilen Bakan Güler, tezahüratlar karşısında aracından inerek Barışspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sabahattin Derin ve diğer taraftarlarla bir süre sohbet etti. Takımlarına destek isteyen taraftara söz veren Bakan Güler, daha sonra Midyat İlçesi’ne gitmek üzere ayrıldı.

İstanbul’a dönüşte uzun araç kuyrukları oluştuHafta sonu tatili dönüşü Çanakkale istikametinden yola çıkıp İstanbul'a giden tatilciler, Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde yaklaşık 20 kilometre araç kuyruğu oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber