Geri Dön
SiyasetBakan Kasapoğlu: Gençlik bu ülkenin en büyük gücü ve umudu

Bakan Kasapoğlu: Gençlik bu ülkenin en büyük gücü ve umudu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Eğitimden kültüre sosyal hayattan spora her alanda gençlerin yanında olduk. Gençlerimizin yanında tüm imkanlarımızla olmaya devam edeceğiz" dedi.

Bakan Kasapoğlu: Gençlik bu ülkenin en büyük gücü ve umudu


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Cevdet Erdöl ile birlikte Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Uluslararası Spor Festivali SporFest 2022'nin ödül törenine katıldı. Törende konuşan Kasapoğlu, gençliğin Türkiye'nin en büyük gücü ve umudu olduğunu ifade ederek, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı gibi bu tarihi günde bu toprakların vatan kılınmasında emeği olan büyüklerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle ve rahmetle yad ediyorum. Gençlik bu ülkenin en büyük gücü ve umudu. Türkiye'nin neresine gidersek gidelim gençlerimizin gönlündeki ışık ve onların heyecanı bize günümüz ve yarınımız için çok ama çok büyük umutlar veriyor. O yüzden gençlerimizin mutluluğu için çalışmak ve spor alanında imkanlarını genişletmek gerek. Bakanlık olarak gerekse devlet olarak bizim en büyük motivasyon kaynağımız. Eğitimden kültüre sosyal hayattan spora her alanda gençlerin yanında olduk. Gençlerimizin yanında tüm imkanlarımızla olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu: Gençlik bu ülkenin en büyük gücü ve umudu

Bakan Kasapoğlu: Gençlik bu ülkenin en büyük gücü ve umuduBakan Kasapoğlu, SBÜ Uluslararası Spor Festivali SporFest 2022'de dereceye giren sporculara ve takımlara ödüllerini takdim etti.

Bakan Kasapoğlu: Gençlik bu ülkenin en büyük gücü ve umudu


'SPORUN DÖNÜŞTÜRÜCÜ VE BİRLEŞTİRİCİ MİSYONU VAR'

Bakan Kasapoğlu, sporu yaygınlaştırmada ve gençleri spora teşvik etmede çalışmaların sürdürüldüğünü ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti:

"Spor ayrı bir olgu. Sporun dönüştürücü ve birleştirici bir misyonu var. Sporun olduğu bir yerde kötülüğün, kavganın olmayacağına inanıyoruz. Sporun dostluğu birleştiren yönünü her daim görüyoruz. Bu anlamda hem sporu yaygınlaştırma hem de sporcularımızı spora teşvik etme yönünde pek çok çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin sporun ve dumansız hava sahasının dostu bir üniversite olması ayrı bir anlam taşıyor. Üniversiteleri çok önemli bir paydaş olarak görüyoruz. Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversite sporcularımızla çok anlamlı bir iş birliklerimiz var. Dün Şırnak Üniversitemizin kampüsünde, Cudi Dağı'nın eteklerinde, bir zamanlar üzücü hadiselerin yaşandığı bölgede geçen yıl ulusal olarak yaptığımız tenis turnuvasının bu yıl uluslararası olanının açılışını yaptık. Artık Cudi'de sporcuların sevinç sesleri, raketlerin sesleri duyuluyor. Ülkemizin bir huzur iklimine ulaştığının en somut örneklerinden biri." 

BAKAN KASAPOĞLU, GENÇLERLE KONSERE KATILDI

Bakan Kasapoğlu ödül töreninin ardından, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kapsamında Bakanlık tarafından düzenlenen 'Merve Özbey' konserine katıldı. Konser öncesi dereceye giren yarışmacılara ödüllerini veren Kasapoğlu, "Gençlik haftası demek coşku demek, Gençlik Haftası demek heyecan demek, Gençlik Haftası demek Milli Mücadele zaferinin kutlanışı demek" dedi. Kasapoğlu, daha sonra Merve Özbey konserini gençlerle birlikte izledi.