Geri Dön

Bakan Kurum, sel felaketinin vurduğu Artvin'de incelemede bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Artvin'de şiddetli yağış sonucu hasar oluşan Yusufeli ilçesinde incelemede bulundu.

Rize ve Artvin'deki şiddetli yağışa bağlı sel ve heyelanların ardından inceleme yapmak üzere Yusufeli ilçesine gelen Bakan Kurum, ilk olarak 12 Temmuz'daki afette hayatını kaybeden aynı aileden 3 kişinin yakınlarını ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Buradaki ziyaretin ardından hasar gören Yusufeli Barajı Şantiye Alanı'na geçen Bakan Kurum, devam eden çalışmaları inceledi.

İlgililerden çalışmalara yönelik bilgi alan Kurum, şantiyede çalışan personele de "geçmiş olsun" temennisinde bulundu.


Bakan Kurum, sel felaketinin vurduğu Artvinde incelemede bulundu


Bakan Kurum'a incelemede, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz ile diğer ilgililer eşlik etti.

Faz 3 gönüllü aşılamalarında ikinci merkez Kocaeli olduÇin'de geliştirilen aşının geçtiğimiz hafta Türkiye'de başlayan Faz 3 klinik araştırmalarında gönüllü uygulamaları için ikinci merkez, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi oldu. İlk olarak geçtiğimiz hafta Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlanan gönüllü aşılamalarında, şimdiye dek 23 sağlık çalışanının aşılaması tamamlandı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de ilk olarak yüksek risk grubundaki gönüllü sağlık çalışanları aşılanacak, merkezde günde 10 gönüllüye aşı yapılması planlanıyor. Demirören Haber Ajansı merkezde ilk gönüllüye yapılan aşılamayı yerinde görüntüledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber