Geri Dön
SiyasetBakan Soylu’nun annesi vefat etti

Bakan Soylu’nun annesi vefat etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uzun süredir tedavi gören annesi Servet Soylu, yaşamını yitirdi.

Bakan Soylu’nun annesi vefat etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi’nin muhterem anneleri Hakk’ın rahmetine kavuştu. Merhumeye Allah’tan rahmet, Süleyman Bey kardeşimize ve ailesine sabırlar diliyorum” açıklaması ile Soylu’nun vefatını kamuoyu ile paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu’ya taziye mesajında, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu kardeşimin kıymetli validesi Servet Soylu hanımefendiye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Süleyman Bey’e, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

CHP, İYİ Parti ve MHP, DSP, SP, Gelecek Partisi, DEVA Partisi, DP liderlerinin yanı sıra Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, kabine üyeleri de Soylu’ya taziyelerini iletti. Soylu için yayımlanan mesajlardan bazıları şöyle:

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun bir süredir tedavi gören muhterem valideleri Servet Soylu teyzemiz vefat etmiştir. Merhumeye Cenabıhak’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendinin Hakk’a yürüyen kıymetli validesi Servet Soylu Hanımefendiye Allah’tan rahmet, Süleyman Bey kardeşimize ve kederli ailesine sabr-ı cemil diliyorum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Servet Soylu’ya Allah’tan rahmet, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ailesine de başsağlığı dilerim.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun kıymetli validesi Servet Soylu Hanımefendi’nin vefatını büyük bir teessürle öğrendik. Merhumeye Allah’tan rahmet, Süleyman Soylu kardeşime, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun muhterem annesi Servet Soylu hanımefendinin vefatından duyduğum üzüntüyü ifade ediyor, merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun annesi Servet Soylu hanıma Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.                

Bakan Soylu’nun annesi vefat etti

Boğulma tehlikesi geçiren torunlarını kurtardı ama kendisi boğulduManisa'nın Saruhanlı ilçesinde, serinlemek için girdikleri yangın söndürme göletinde boğulma tehlikesi geçiren 3 torununu kurtaran ancak kendisi dipteki balçığa saplanarak yaşamını yitiren Bilhan Yılmaz (59), gözyaşları içinde toprağa verildi. Yılmaz'dan geriye kurtardığı torunlarından kardeş olan ikisiyle çektirdiği fotoğrafı kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler