Geri Dön

Bakana 'cami çıkışında bedava dağıtılan gazete' soruldu

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a, "14 Şubat 2011 günü Mevlid Kandili’nde, İstanbul Bağcılar 100 Yıl Mahallesi Hz. Ömer Camisinin çıkışlarında Toplumsal Hafıza isimli bir yayın camiden çıkan cemaate ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Söz konusu yayının cami çıkışında bedava dağıtılması için izni var mıdır" diye sordu.

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, TBMM Başkanlığı’na, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

14 Şubat 2011 günü Mevlid Kandili’nde, İstanbul Bağcılar 100 Yıl Mahallesi Hz. Ömer Camisinin çıkışlarında Toplumsal Hafıza isimli bir yayının camiden çıkan cemaate ücretsiz olarak dağıtıldığını belirten Dibek, şöyle dedi:

"Ayrıca Esenler, Beylikdüzü, Avcılar ve diğer birçok ilçe ile Mecidiyeköy’de bulunan camilerin çıkışlarında ve meydanlarında da yayın dağıtılmıştır. Gazete şeklinde olan yayında künye bulunmamaktadır. İlgili yayında açıkça Cumhuriyet Halk Partisi hedef alınmaktadır."

-GAZETEYE KİM İZİN VERDİ?"

Söz konusu yayının cami çıkışında bedava dağıtılması için izni olup olmadığını merak eden Dibek, Bakan Atalay’dan, şu sorulara yanıt istedi:

"Yayının bedavaya dağıtılma izni varsa, gazeteye kim izin vermiştir?

Yayının bedavaya dağıtılma izni yoksa neden dağıtılmasına engel olunmamıştır?

Yayın ile ilgili olarak bir soruşturma açılmış mıdır?

Polis tarafından basın savcısı göreve çağrılmış mıdır?

Belirtilen yerler dışında yayın nerelerde dağıtılmıştır?"(

Ankara'da intikam cinayetiAnkara'nın Keçiören ilçesinde daha önce akrabalarını silahla yaralayan kişiden intikam almak isteyen cinayet zanlısı, husumetli olduğu kişiyi yol kenarında pusu kurarak tabancayla öldürdü. Cinayeti işleyen şüpheli olay yerinden kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber