Geri Dön
Siyaset'Bana itaat etme sözü vermiştiniz'

'Bana itaat etme sözü vermiştiniz'

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Millî Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Milli Gazete’de yer alan yazısında Milli Görüş çizgisinde siyaset yapanlara uyarıda bulundu.

'Bana itaat etme sözü vermiştiniz'

 

Oğuzhan Asiltürk, “En önde dalgalanan bayrağımız ahlâkî ve manevi değerlerimizdir” başlıklı yazısında “Millî Görüş toplumunun hizmetini yüklenme görevi, Erbakan Hocamızdan sonra bana teklif edildiğinde, bu görevi bir şartla kabul edeceğimi söyledim: ‘Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize söz veriyor musunuz’ dedim. Bu talebime yanıt olarak, o toplantıya katılanların tamamı ‘evet, sen bizden zaten yapmak zorunda olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz’ dediler” ifadelerini kullandı.

Asiltürk yazısında “Biz Allah’a inanan bir topluluğuz. İnancımıza uygun şekilde yaşamak istiyoruz. Bizi değerli kılan, yarım asırdır, inandığımız temel esaslara bağlı kalmamızdır” ifadelerine yer verdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İki ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik şafak operasyonuAdana ve Siirt'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik şafak operasyonunda 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, terör örgütü üyeliğinden cezaevinde bulunan hükümlülere, kırsaldan talimatlar içeren örgütsel dokümanları ziyaret sırasında getirdikleri pantolonların iç kısımlarına zulalanmış şekilde teslim ettikleri öne sürüldü. Aynı soruşturma kapsamında iki dernekte de arama yapıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler