Geri Dön

Başbakan Yıldırım: Kriz tırmanmaz, arkadaşlarımız arka planda çalışıyor

ABD ile yaşanan vize kriziyle ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Kriz tırmanmaz, kanallar açık, arkadaşlarımız arka planda çalışıyor"dedi.

Başbakan Yıldırım: Kriz tırmanmaz, arkadaşlarımız arka planda çalışıyor

ABD ile yaşanan vize krizi, dün TBMM’deki grup toplantılarında hem siyasi partilerin hem de devletin zirvesinin gündemindeydi. Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında “Türkiye bir kabile devleti değildir; bize yapılanın misliyle karşılığını veririz. Müttefiklik ilişkisiyle bağdaşmayan bir karardır. Vatandaşları cezalandırmaya kalkmak çok yakışıksız bir davranıştır” dedi. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da Sırbistan’da bu konu sorulunca veda ziyaretleri yapan ABD Büyükelçisi John Bass’ın, ABD yönetiminden bağımsız kendi başına bu kararı almış olabileceğine dikkat çekti.

Habertürk'te yer alan habere göre Başbakan Binali Yıldırım,vize kriz ile ilgili "Kriz tırmanır mı?" sorusuna “Tırmanmaz” karşılığını verdi. Başbakan “Kanallar açık mı?” sorusuna ise “Açık. Arkadaşlarımız arka planda çalışıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Bulgar turistler: Bizde böyle koronavirüs tedbirleri yokBulgaristan'ın karantina kurallarına son verip, PCR testi zorunluluğunu kaldırmasıyla Edirne'ye alışveriş için gelen Bulgar turistler, alınan koronavirüs tedbirlerinin çok iyi olduğunu söyledi. Burgas şehrinden gelen Fazile Güler de, Bulgaristan'da kurallara Türkiye'deki kadar dikkat edilmediğini belirterek, "Burada herkes maskeli. Bulgaristan'da sadece kapalı mekanlarda maske takılıyor. Açık alanlarda maske hiç takılmıyor ve kurallara dikkat edilmiyor" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber