Geri Dön

Başbuğ, ‘Keşke yaşanmasaydı’ dedi, Ak Parti ‘olumlu’ buldu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Emine Erdoğan’ın başörtüsü yüzünden GATA’ya alınmamasıyla ilgili olarak, “Keşke bu olay yaşanmasaydı. Savunmamız mümkün değil” dedi

Başbuğ, ‘Keşke yaşanmasaydı’  dedi, Ak Parti ‘olumlu’ buldu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başörtüsü yüzünden GATA’ya alınmamasıyla ilgili olarak, “Keşke bu olay yaşanmasaydı. İnsani boyuttan bakarsak bu olayı savunmamız mümkün değil” dedi.
Başbuğ, dün Hürriyet gazetesinde yayımlanan demecinde, Emine Erdoğan’ın GATA’ya alınmamasıyla ilgili şunları söyledi:
“Tabii aslında Sayın Başbakan’ın eşi var olayda. Çok sevdiğimiz saydığımız bir sanatkâr Nejat Uygur var. Ki, o da bir asker çocuğuymuş. Bir de Sayın Nejat Uygur’un eşi var. Şimdi üçü olayın odağında. Açıkça söyleyeyim, bu özel bir durum. Bu nedenle de insani boyuttan bakmak doğru olur diye düşünüyorum. Keşke o şekilde bu olay yaşanmasaydı. Keşke o olay yaşanmasaydı. Bu çok özel bir olay, genellenecek bir olay değil. Kimseyi de suçlamak istemiyorum. Bazen olaylara karar verirken o andaki şekli de bilmek lazım. Olayda Sayın Başbakan’ın eşi de üzülmüştür. Belki de en çok üzülen Uygur’un eşidir. Keşke bu olay yaşanmasaydı. İnsani boyuttan bakarsak bu olayı savunmamız mümkün değil.”

Giresun'da yürürken sigara içmek yasaklandıGiresun Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde kamuya açık alanlarda bulaş riski oluşturması nedeniyle yürürken sigara içilmesini yasakladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber