Geri Dön
SiyasetBaşkanlık sistemi mesajı

Başkanlık sistemi mesajı

Cumhurbaşkanlığı makamının hem devletin hem de toplumun bütünlüğünü temsil eden bir makam olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, halkın seçmesiyle de fiili olarak başkanlık sistemine geçileceğinin mesajını verdi.

Başkanlık sistemi mesajı

Cumhurbaşkanlığı makamının hem devletin hem de toplumun bütünlüğünü temsil eden bir makam olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, halkın seçmesiyle de fiili olarak başkanlık sistemine geçileceğinin mesajını verdi.

‘Köşk, icranın başıdır’
Erdoğan, “millet ben başkanımı kendim seçmek istiyorum dedi” vurgusu yaptı. Erdoğan’ın şu mesajları dikkati çekti: “Milletin temsilcisi ve devletin başı olarak cumhurbaşkanının görevi devleti etkin ve uyumlu çalıştırmaktır. 2023 yolunda süreçleri ve kurumları ile milletin menfaati için etkin, uyumlu, verimli çalışan bir kamu yönetiminin tesisi önceliğimiz olacaktır. Cumhurbaşkanı, anayasanın tanıdığı tüm araçlar ve imkanları demokratik meşruiyetin korunması yönünde kullanacaktır.”
Devletin başının cumhurbaşkanı olduğunu belirten Erdoğan, cumhurbaşkanının da Anayasa’nın 104. maddesine göre icranın başı olduğunu vurguladı.
Erdoğan yeni anayasa çalışmasında umutları yitirmediklerini, öncelikli işlerinin arasında yer alacağını, mücadeleyi sürdüreceklerinin de altını özellikle çizdi.

‘Çözüm’ün takipçisiyim
Çözüm sürecinin devam edeceğine yönelik mesajlar veren Erdoğan vizyon belgesinde şu vurguyu yaptı: “Cumhurbaşkanı olursak çözüm sürecini daha güçlü bir şekilde sürdürmek için ilgili kurumları yönlendirmeye ve toplum kesimlerine bu sürece sahip çıkmaları için gerekli mesajları vermeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanı olarak da çözüm sürecinin en yakın takipçisi ve destekçisi olacağız. Bu kardeşlik projesini inşallah hep birlikte nihayete erdireceğiz.”

Türkiye'nin acı kaybı! Teoman Duralı vefat etti
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepki
İngiltere'de sürpriz denetim! Polis kılığına girdi
Yapan yandı! Denetimler sonrası ceza yağdı
Sakin kasaba kan gölüne döndü! Korkunç gerçek ortaya çıktı...
Ayrılık sürprizi! 'Geri dönmesi için uğraşıyoruz'
Satmak için sıraya girdiler ama... 'Gerçeği böyle anlaşılır'
Türkiye sayılı ülkeler arasına girdi! Fiyatına paha biçilemiyor
Erdoğan’ın mitingine bombalı saldırı girişiminde çarpıcı tespit! Benzerlik var
Fotoğraf olay oldu! Başbakan sabaha karşı 4'te böyle görüntülendi...
Danilo Zanna-Tuğçe Demirbilek ayrılığında '500 bin euro' krizi!
Deniz Seki sosyal medyada gündem oldu! 'Seni tanıyamıyorum'
MHP'den seçim anketi çıkışı! Ters köşeye yatıracak
Yunan medyası kendinden geçti! ABD'den şoke eden adım
Çekiliş Salı Akşamı 21:30’da!