Geri Dön
SiyasetBaşkonsolos Yorulmaz törenle uğurlandı

Başkonsolos Yorulmaz törenle uğurlandı

Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybeden, Türkiye’nin St. Petersburg Başkonsolosu Mehmet Ferhan Yorulmaz, dün son yolculuğuna uğurlandı.

Başkonsolos Yorulmaz törenle uğurlandı

Yorulmaz için Dışişleri Bakanlığı önünde tören düzenlendi. Törene, Yorulmaz’ın aile üyelerinin yanı sıra Dışişleri Bakan yardımcıları Sedat Önal, Faruk Kaymakcı ve Yavuz Selim Kıran ile bakanlık çalışanları katıldı. Kıran, bakanlık önünde yapılan her cenaze töreninde tarif edilemeyen acılar yaşadıklarını söyledi. Yorulmaz’ın çocuklarına seslenen Kıran, “Daha 3 yıl önce annenizi kaybettiniz, bugün babanızı uğurluyoruz. Sizler, yetim ve öksüz değilsiniz. Dışişleri Bakanlığı olarak bizim her bir ferdimiz sizlerin birer parçası, bu ailenin bir ferdi olarak hissetmeye ve her zaman yanınızda olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı. Kıran, Yorulmaz’ın Kovid-19 şüpheleri bulunduğunu ancak fedakarlık yaparak virüse yakalanan başka bir çalışma arkadaşıyla ilgilendiğini söyledi. Konuşmaların ardından bakanlık çalışanları, Yorulmaz’ın ailesine taziyede bulundu. Yorulmaz’ın cenazesi daha sonra Cebeci Mezarlığı’nda kılınan namazın ardından toprağa verildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bartın’da demir-çelik fabrikasında patlama: 5 yaralıBartın'da, demir-çelik fabrikasında hurda demirlerin eritildiği ark ocağında meydana gelen patlamada, 5 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler