Geri Dön

‘Başsağlığı dilediğimizde garipseyen bir ortam var’

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı’nın geleneksel Muharrem Ayı İftar Programı’nda konuşan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, farklı hayat tarzları olan insanların samimi olarak bir araya gelmesinin çok değerli olduğunu belirtti.

‘Başsağlığı dilediğimizde garipseyen bir ortam var’

Son dönemde yaşanan terör olaylarına değinen Gül, “Kanlı olaylarda kaybettiğimiz askerler, polisler ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Suruç’ta, Diyarbakır’da, Ankara’da canlı bombalarla hayatını kaybeden çok sayıda vatandaşımızın, genç, kadın, çoluk, çocuk, hepsini rahmetle anıyorum. Hem bütün milletimize başsağlığı diliyorum hem de hepsinin ailelerinin acılarını paylaşıyorum” dedi.

Gül, “Bugün ölülerimize başsağlığı dilediğimizde, bunu bile garipseyen bir ortam ortaya çıkıyor. Bu ortam içerisinde nasıl beraber yaşayacaksınız, nasıl uzun süre herkes birbiriyle beraber olacak?

Veyahut da ölülerin olduğu bir ortamda birbirlerine başsağlığı dilediğinizde, ’Ya, ne oluyor?’ diye sorular ortaya çıkarsa, o zaman sorunun ne kadar derin olduğunu bir kez daha kavramamız gerekiyor” dedi.

Bakan Koca Aşılama programında birinci aşamanın ikinci adımına geçiyoruzSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 830 bin sağlık çalışanının Kovid-19 aşısının ilk dozunu olduğunu, dünyadaki en hızlı uygulamalardan birini gerçekleştirdiklerini belirtti. Bakan Koca daha sonra yaptığı açıklamada, "Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber