Geri Dön

'Beni aday gösterecekler sandım"

Eskişehir ’in CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen AK Partili adayların açıklandığı grup toplantısında Eskişehir ile ilgili tanıtım filmini ‘O sırada bir korku atlattım. Beni aday gösterecekler sandım ’ şeklinde yorumladı.

'Beni aday gösterecekler sandım"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin bugünkü grup toplantısında 10 belediye başkan adayını açıklarkenEskişehir ile ilgili gösterilen videoya ise Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ’den tepki geldi.

“BENİ ADAY GÖSTERECEK DİYE KORKTUM ”

Yılmaz Büyükerşen, “Tanıtım videosunu izledim. Eskişehir ’de yapılan yatırımlar diye gösterdikleri bizim hizmetlerimiz. Tramvayları, göletleri, Porsuk ’u, gondolları, üniversiteyi, heykelleri videoda görünce bir an korktum beni aday olarak açıklayacak diye ama Ticaret oadası başkanı Harun Karacan'ı açıkladı da rahatladık ” dedi.

Büyükerşen , “Üniversiteyi de Açıköğretimi de ben kurdum. Kurduğumuz üniversite o kadar büyümüştü ki 1992 ’de aldığımız kararla ikiye bölüp Osmangazi Üniversitesi ’ni, kurduk, O videoda onlardan olan projeler ise Karapınar TOKİ konutları ile ne işe yaradığı anlaşılmayan Düzova'da Çevreyolu'dur. Hızlı trende onların zamanında yapılmıştır encak tren İstanbul Ankara hızlı trenidir. Eskişehir'den geçmek zorundadır. Yine de teşekkür ederiz " dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan açık açık ilan etti: Devlet başkanlığı seviyesindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İSEDAK 36. Bakanlar Toplantısı'na videokonferansla katıldı. Erdoğan, 'İslam ve Müslüman düşmanlığı, kimi Avrupa ülkelerinde bizzat devlet başkanı seviyesinde himaye edilen bir politikaya dönüşmüştür. İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığı ile mücadele etmek, o topraklarda yaşayan kardeşlerimize karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber