Geri Dön
SiyasetBilgen: Tabela partisi kurma derdinde değiliz

Bilgen: Tabela partisi kurma derdinde değiliz

HDP'den ayrılan eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in öncülük ettiği "Sessizlerin Sesi Hareketi"nin, "Türkiye'nin Sesi Partisi" adıyla partileşmesi netleşti.

Bilgen: Tabela partisi kurma derdinde değiliz

NAMIK DURUKAN Ankara - Kuruluş dilekçesini 31 Mart Perşembe günü İçişleri Bakanlığı'na vereceklerini belirten Bilgen, öncelikli olarak seçime katılmak için gerekli olan örgütlenme barajını tamamlamak için il-ilçe teşkilatlarını oluşturacaklarını belirtti. Bilgen, "41 il, üçte bir ilçe olan asgari sınırı mayıs sonuna kalmadan tamamlamayı hedefliyoruz. Seçim takvimine yetişme konusunda herhangi bir risk görmüyoruz" ifadelerini kullandı.

31 Mart'ta kuruluşunu ilan edecekleri Türkiye'nin Sesi Partisi'nin, bir bölge partisi olmayacağını vurgulayan Bilgen, "İl örgütlerimizi kurmaya başladığımızda herkes bir bölge partisi olmayacağımızı, Türkiye'nin her köşesinden, İç Anadolu'dan, Ege'den, Kürt nüfusunun yoğun olduğu illerden de kuruluşların gerçekleştiğini herkes görecek" ifadelerini kullandı.

Barajı geçeceklerine ve parlamentoda temsil hakkı elde edeceklerine inandıklarını kaydeden Bilgen "Biz ittifaklara girmek için parti kurmuyoruz.  Biz tabela partisi kurma derdinde değiliz. Parlamentoda temsili mutlaka yakalayacak ve ülke yönetimine katkı sunacak bir siyasi partinin arayışı içerisindeyiz" dedi.