Geri Dön

BİRGÜL AYMAN GÜLER'E İZİN VERİLMEDİ

CNN Türk’te yayınlanan Aykırı Sorular programına konuk olarak Gazeteci Edip Cansever'in yönelteceği gündeme ilişkin soruları yanıtlaması beklenen CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler programa konuk olmadı.

Programa Birgül Ayman Güler'in konuk olmama nedeni araştıran Gazeteci Edip Cansever, isim vermeden konuştuğu kişilerin "Sayın Kılıçdaroğlu izin vermedi" şeklinde yanıt verdiğini açıkladı. Gazeteci Enver Aysever'in gündeme ilişkin sorularını, CHP Parti Meclisi Üyesi Ercan Karakaş yanıtladı.

"TAVSİYE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"
Programa Birgül Ayman Güler'in konuk olmamasının nedenine ilişkin bir soruya, Ercan Karakaş "Bir tavsiye olabilir. Denebilir ki parti yıpratılıyor. Ben bir tavsiye olduğunu düşünüyorum" şeklinde yanıt verdi.

GAZETECİLERİN SUÇLANMASI
Siyasetçiler tarafından gündeme ilişkin konularda gazetecilerin belirleyici rol üstlenerek suçlanmasına ilişkin bir soruya Ercan Karakaş şu şekilde yanıt verdi: "Bu gibi konularda ben basının topyekün suçlanmasını doğru bulmuyorum. Ama böyle bir sorun olduğunu görmezden gelirsek, Türkiye'de çoğulcu özgürlükçü demokrasi kurmamız zor. Basın özgürlüğü sadece basınla ilgili bir şey değil. Bizim haber alma özgürlüğümüzle de ilgili bir şey. Basınla ilişkilerimizi sürdürmemiz lazım. Ülkemizdeki demokrasi düzeyinin düşüklüğü ile ilgili bir mesele. Basınla her şeyi konuşmalıyız. Basın da tabii, basın ahlak ilkelerine uygun olarak bu konuşmaları yansıtmalı.

İYİ Partili Ümit Özdağ'dan İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili bomba FETÖ iddiasıİYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk'te Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de ses getirecek flaş açıklamalarda bulundu. Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Öte yandan programa telefonla bağlanan Buğra Kavuncu, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber