Geri Dön
SiyasetBoğaziçili hocalarla görüştü

Boğaziçili hocalarla görüştü

Boğaziçi Üniversitesinde daha önce rektör yardımcılığı, dekanlık gibi görevlerde bulunmuş bir grup akademisyen önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Boğaziçili hocalarla görüştü

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Görüşmede, tartışma yaratan rektör ataması, yeni fakülteler kurulması ve üniversitede son yaşanan sorunlara ilişkin konular ele alındı. Ziyaretin amacının, “Boğaziçi Üniversitesi’nde suhulet nasıl sağlanır? Gerilim ortamı nasıl sona erer? Öğretim üyelerinin rahatsızlıkları nedir?” gibi soruları değerlendirmek olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, görüşmede hocalar, üniversitenin zarar görmemesi için Yükseköğretim Kanunu’nun öngördüğü şekilde, üniversite yönetim kurulunun ve üniversite senatosunun görevini yapmasını istediklerini söyledi. Görüşmede, rektör atamasından bu yana öğrencilere yönelik polis müdahalesi de gündeme geldi. Hocaların, müdahalelerin sona ererek üniversitenin bilim, araştırma, eğitim faaliyetlerini sürdürmesini istediği belirtildi. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi kültürü üzerinde durularak, “Burası meslektaşlar arası bir ilişkiye dayalı, meslektaşlar arası dayanışmaya dayalı bir kültürü olan bir kurum” değerlendirmesi yapıldı.

Katılım istediler

Hocalar ayrıca, yönetimsel kararların merkezi şekilde alınarak, tepeden aşağıya doğru uygulanmasını üniversitenin kültürüne uygun bulmadıklarını belirterek, öğretim üyelerinin katılımına dayalı bir işleyişi talep etti. Kılıçdaroğlu’nun, tespitlere hak vererek, taleplerin çok yerinde olduğunu, hocaların hak, hukuk, adalet istediğini söylediği öğrenildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler