Geri Dön

Bu adiliktir ahlaksızlıktır

Erdoğan, Diyarbakır’da düzenlediği mitingde internete düşen ses kaydı ile ilgili “Bu kadar önemli bir görüşmeyi ortam dinlemesi yaparak sen kime servis yapıyorsun?” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Şah Türbesi ile ilgili dün youtube düşen ses kaydı ile ilgili olarak cemaate çok sert çıkarak “Bu ahlaksızlıktır, adiliktir, alçaklıktır, namussuzluktur. Diyorum ya bunların inine gireceğiz inine. Daha ne olacak şu hale bak ya. Bu kadar önemli bir görüşmeyi ortam dinlemesi yaparak sen kime servis yapıyorsun? Bunların dershanelerindeki çocukları alın” dedi.
Erdoğan, Diyarbakır mitinginde şu mesajları verdi:
* BU CAN BU BEDENDE OLDUKÇA DEVAM: Sesimizde bir rahatsızlık var. Bu can bu tende oldukça durmak yok, yola devam diyorum. Benim Kürt, Arap, Zaza kardeşim, sizler tuzağı gördünüz, çirkinliği, ahlak dışı siyaseti oynanan oyunu gördünüz. Siz eğilmeden bükülmeden dimdik milletinin kardeşliğinin, Türkiye’nin yanında durdunuz.
* KARDEŞLİĞİMİZE SALDIRI: Darbe girişimini gördünüz. Bunlar birlik beraberliğimize kardeşliğimize yönelik saldırılardır. Sizler direndiniz. Hakkın yanında durduğunuz büyük Türkiye’nin yanında durduğunuz için teşekkür ediyorum.
* DİYARBAKIR SEVİNÇTEN AĞLADI: (Şivan Perver ve İbrahim Tatlises’in Diyarbakır’da buluşmasını anlatarak). Megri megri dediler. ‘Ağlama Diyarbakır’ dediler. Ama Diyarbakır sevinçten ağladı, Diyarbakır umuttan, mutluluktan ağladı. Yıllardır aradığı kardeşliği teneffüs ettiği için Diyarbakır ağladı. O gün Diyarbakır’la birlikte Antalya, İzmir, İstanbul ağladı. İnanın o gün Erbil sevinç gözyaşları döktü. Bu tarihi manzaranın ardından ne yaptıklarını gördünüz.
* KÜRT KARDEŞİM DİYEMEDİLER: Başörtüsü ile uğraştılar mı? Meslek liselerini kapattılar mı, katsayı zorluğunu getirdiler mi? Artık başörtüsü sorunu kaldı mı? Herkes istediği üniversiteye gidiyor. Bunu kim sağladı ya, BDP mi sağladı? Hangi başbakan Kürt vatandaşına Kürt kardeşim dedi. Benden başka yok. Red, inkar, asimilasyon politikalarını ayaklar altına alan biziz. Kürtçe propaganda yapabiliyorlar mı? Dert başka.
* ENSARİOĞLU’NA DANIŞMANLIK YAPACAĞIM: Onun için ben diyorum ki. Bu seçimde Galip Ensarioğlu kardeşimizi Diyarbakır için feda etmeye hazırlandık. Bir milletvekilimizi feda edelim Diyarbakır için olsun dedik. Diyarbakır hizmet görsün dedik. Ben Galip Ensarioğlu’na danışmanlık yapmaya varım. Çünkü Diyarbakır’ı ayağa kaldırmamız lazım. Gelenler pislikten Diyarbakır’ı batırdılar. Onun için bu seçim çok önemli.
* PENSİLVANYA İHANET İÇİNDE: Bu Pensilvanya ihanet içinde. Bunları anlatalım kapı kapı dolaşarak. Youtube’a bir şey düşürdüler. Dışişleri Bakanlığında ulusal güvenliğimizle ilgili Suriye’deki Süleyman Şah türbesi ile ilgili bir görüşme yapılıyor. Bu bile youtube düştü. Bu ahlaksızlıktır, adiliktir, alçaklıktır, namussuzluktur. Diyorum ya bunların inine gireceğiz inine. Daha ne olacak şu hale bak ya. Bu kadar önemli bir görüşmeyi ortam dinlenmesi yaparak sen kime servis yapıyorsun. Bunların dershanelerindeki çocukları alın. Biz size hafta sonlarında Milli Eğitim Bakanlığında takviye kurslarını vereceğiz ücretsiz. Bunlara söğüşlenmeyin, paranızı vermeyin. Okullarından çocuklarınızı da alın. Çok söğüşlediler bundan sonra bunlara bu fırsatı vermeyin.
* LAFLA KÜRTLERİN TEMSİLCİSİ OLUNMAZ: Kürtlerin temsilcisiyim diyorlar. Hadi ordan ya! Lafla Kürtlerin temsilcisi olunmaz. Diyarbakır BDP zihniyetiyle değişmez. Barış barış demekle barış gelmez. Barış ne demektir silahları bırakmaktır. Bıraktılar mı bırakamadılar. Hâlâ varsa yoksa dağ. Ne işin var seni dağda. Arkalarında dağ olmasa zaten yoklar. Onun için diyorum ki korkuyu korkutun. Efendim bizi tehdit ediyorlar var mı böyle anlayış. Yaradana sığınıp çalışacağız. Gerçek barış demokrasi budur. Bunu başaracağız. Anlatacağım çok şey var ama sesim dolayısıyla bana anlayış göstereceğinize inanıyorum.

İstanbul’un göbeğinde kadına silahlı saldırı anı kameraya yansıdıSon dakika haberine göre, Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı üzerinde bir kadının, sevgilisi tarafından silahlı saldırıya uğradığı dehşet anları güvenlik kameralarına yansıdı. Saldırganın ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber