Geri Dön
Siyaset‘Bu FETÖ taktiğidir’

‘Bu FETÖ taktiğidir’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, siyasi cinayetler işleneceği iddialarına yönelik, “Ben İçişleri Bakanıyım, sordum, ‘Arkadaşlar böyle bir siyasi cinayet, bahsedildiği gibi toplumu kaosa sürüklemek üzere siyasi cinayet istihbaratı var mı?’, yok. Milli İstihbarat Teşkilatımıza soralım, sorduk, böyle bir bilgi yok” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun benzer bir iddiayı Mart 2016’da ifade ettiğini belirten Soylu, “Acaba bu bir şifre midir? 2016 Mart’tan sonra ne oldu? 15 Temmuz”yorumu yaptı.

‘Bu FETÖ taktiğidir’

Bu konuda sorumluluktan uzak, söylediği sözün nereye gideceğini hesap edemeyen tavırlar görüldüğünü savunan Soylu, istihbarat birimlerinde böyle bir bilginin olmadığını açıkladı.  “Bu bilgiyi siz nereden aldınız” sorusunu yönelten Soylu, “Sizin ya terör örgütleriyle veya yabancı servislerle bağınız var. Yabancı servislerin kucağına oturmuşsanız sizi oynatırlar” diyerek, şöyle devam etti: “Bu FETÖ taktiğidir, açık. Onlarla çok kol kola girerseniz, onların hamiliğini kabul ederseniz geleceğiniz durum da budur.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Mevlid Kandili Programı'na katıldıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kastamonu'da düzenlenen Mevlit Kandili Programı'na katıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler