Geri Dön
SiyasetBurhan Kayatürk kimdir, kaç yaşında? Burhan Kayatürk biyografisi...

Burhan Kayatürk kimdir, kaç yaşında? Burhan Kayatürk biyografisi...

Burhan Kayatürk kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ak Parti 75 kişilik yeni MKYK asıl listesinde yer alan isimlerden biri de Burhan Kayatürk olarak dikkat çekti. 23. ve 24. dönem Van Milletvekili seçilen Burhan Kayatürk 5 dil bilmektedir, evlidir ve 3 çocuk babasıdır. İşte Burhan Kayatürk hakkında bilinmeyenler...

Burhan Kayatürk kimdir, kaç yaşında? Burhan Kayatürk biyografisi...

Burhan Kayatürk kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ak Parti'nin yeni açıklanan 75 kişilik MKYK listesinde yer alan isimlerden biri de Burhan Kayatürk olarak öne çıktı. Van'da dünyaya gelen Burhan Kayatürk daha önce 23. ve 24. dönem Van Milletvekili olarak mecliste yer aldı. Peki Burhan Kayatürk kimdir, aslen nereli mesleği ve kariyeri hakkında bilgiler...

BURHAN KAYATÜRK KİMDİR?

23 Ağustos 1970'te Van'da doğdu. Baba adı Reşit, anne adı Huri'dir.

Elektronik Mühendisi, İş Adamı; Pakistan Lahore Mühendislik ve Teknoloji Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını American International University'de İşletme Bölümünde tamamladı.

Pakistan, Hindistan, Nepal ve Afganistan'da mühendislik ve proje müdürlüğü, uluslararası firmalarda danışmanlık ve üst düzey yöneticilik yaptı. AK PARTİ'nin Ankara Siyaset Akademisi Başkanı, Türkiye-Pakistan Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı, Türkiye Mühendisler Birliği Onur Kurulu Başkan Yardımcısı ve Araştırmacı Girişimci İş Adamları Derneği İstişare Kurulu Başkanı olarak değişik görevlerde bulundu. Pakistan Parlamentosu'nun ''Devlet Nişanı''na layık görüldü.

23. Dönemde Ankara, 24. Dönemde Van Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği ve Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Eş Başkanlığı yaptı. 24. Dönemde AKPM Türk Grubu Üyesi oldu. APA Komisyon Başkanı, AK PARTİ Grup Yönetimi Üyesi, AK PARTİ Genel Merkez Dışişleri Başkan Yardımcısı ve Pakistan Dostluk Grubu Üyesidir.

İngilizce, Urduca, Arapça, Hintçe ve Japonca bilen Kayatürk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 22 Eylül 2021 )Türkiye'nin 2 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 351 bin 655 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 168 kişinin testi pozitif çıktı, 242 kişi yaşamını yitirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler