Geri Dön
SiyasetBüyükanıt’tan Afganistan mesajı

Büyükanıt’tan Afganistan mesajı

Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt, “Göreve geldiğimde, ‘Afganistan’a terörle mücadele kapsamında tek asker gönderilmez’ demiştim, halen aynı görüşü paylaşıyorum” dedi

Büyükanıt’tan Afganistan mesajı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Türk askerinin Afganistan’da Taliban güçlerine karşı terörle mücadele etmesi yönündeki taleplere soğuk baktığını ifade etti.
Orgeneral Büyükanıt, Uğur Dündar’ın sunduğu Star TV Ana Haber Bülteni’nde gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Büyükanıt, “Türk askeri Afganistan’a çarpışmaya gidecek mi?” sorusuna, “Ben bu göreve başladıktan 1 ay sonra ‘Afganistan’a terörle mücadele kapsamında tek asker gönderilmez’ diye bir demeç verdim, ki halen aynı görüşü paylaşıyorum” yanıtını verdi.

‘İlave asker göndermeyiz’
Afganistan’daki ISAF kapsamında bulunan Türk askerinin terörle mücadele etmek için orada bulunmadığını söyleyen Büyükanıt, “İlave asker gönderildiği takdirde bunlar terörle mücadele için kullanılacaktır, şu anda o yetki bizde yok zaten. Dolayısıyla, ’terörle mücadele için asker gönderemeyiz’ derken, aynı zamanda asker olarak da yetkimizin olmadığını ifade etmek isterim” diye konuştu. Büyükanıt şöyle devam etti:
“Ama şimdi istenen özellikle Güney Afganistan’da, çarpışmaların şiddetli olduğu yerdedir. Ben şunu da ifade ediyorum, şu anda TSK on binlerce insanıyla terörle mücadele ediyor, bir başka alanda, başka amaçla terörle mücadele ne kadar doğru olur, ben onu herkesin takdirine bırakıyorum, ama benim kişisel görüşüm böyle bir şeyin olmamasıdır.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler