Geri Dön

Çavuşoğlu: ABD ile iki problemimiz var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York’taki temasları kapsamında, Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu’nda, Türk toplumunun temsilcileri ile bir araya geldi.

ABD ile ilişkileri değerlendiren ve ilişkilerde çalkantılı günler yaşandığının bir gerçek olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “Herkes konuyu Rahip Brunson meselesine götürmeye çalıştı ya da bu problemle sınırlamaya çalıştı ama esas bizim ilişkilerimizi geren iki konu var. Bunlardan bir tanesi ABD’nin Suriye’de YPG/ PKK’ya destek vermesi. İkinci bir konu da, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütüne karşı ve bu terör örgütünün elebaşı Fetullah Gülen’e karşı bizim ulaştırdığımız dosyaların ve iade taleplerimizin bugüne kadar yerine gelmemesidir” dedi. Çavuşoğlu, “Amerika ile olan ilişkilerimizi 20’sinde Washington’a geçerek mevkidaşım Mike Pompeo ile enine boyuna değerlendireceğiz” dedi. l NEW YORK AA

Ege Denizi'ndeki deprem Sisam Adası'nda küçük ölçekli tsunami yarattıEge Denizi'nde meydana gelen deprem nedeniyle, Sisam Adası'nda çok sayıda bina ve yol hasar gördü. Meydana gelen deprem, ardından küçük tsunami etkisi yarattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber