Geri Dön
SiyasetÇavuşoğlu Kerry'den kritik görüşme

Çavuşoğlu Kerry'den kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşı John Kerry ile görüştü. İkili görüşmede ABD Başkonsolosluğu tarafından İstanbul için yapılan terör uyarısı ele alındı.

Çavuşoğlu Kerry'den kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi yaptı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile dün gece bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Dışişleri kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğunda görevli personelin ailelerinin ülkeyi terk etmeleri yönünde alınan karar başta olmak üzere terörle mücadelede işbirliği konularının ele alındığı ifade edildi.

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU KATAR'A GİDİYOR

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite II. Toplantısı hazırlıklarını yürütmek üzere Katar’a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite II. Toplantısı hazırlıklarını yürütmek üzere 1 Kasım 2016 tarihinde Katar’a resmi bir ziyaret gerçekleştireceğini bildirdi. Bakanlıktan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, ikili ilişkilerin yanısıra bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alınacağı kaydedildi.