Geri Dön

Celal Doğan DSP’den Gaziantep adayı oldu

Gaziantep’te belediye başkan adaylığı bir süredir gündemde olan eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve milletvekili Celal Doğan, DSP’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Celal Doğan DSP’den Gaziantep adayı oldu

Doğan, dün DSP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Genel Başkan Önder Aksakal ile görüştü. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Doğan ve Aksakal, ortak açıklama yaptı. Doğan “1977 yılında CHP’den parlamentoya ilk girdiğimde genel başkanım Bülent Ecevit idi. Şimdi belki de siyasetin son basamaklarında, kendisi dünyada değil ama bıraktığı aziz hatıra önünde, yollarımız tekrardan kesişti” dedi.

Siyasetin çok kirlendiği bir ortamda politikaya döndüğüne vurgu yapan Doğan ise şunları söyledi:

“Geçmişi tertemiz, mazisi onurla dolu, siyasette hiç kirliliğe bulaşmamış bir partinin adayı olma şansı bana nasip oldu. İnsanların geçmişinin güzelliği, geleceğe de ışık tutar. Gaziantep’te hep şunu söylerler; Efsane başkanımız vardı. Kendilerinin efsane başkanı, efsane liderin partisinde tekrar kamu hizmeti yapmaya talip.”

Son dakika! Bakan Albayrak'tan Eren Bülbül mesajı: İyi ki varsın Eren!Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de PKK'lı teröristlerle sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül'ün vefatının üçüncü yılında bir mesaj paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber