Geri Dön
SiyasetCHP, AK Parti’nin kalelerine göz dikti

CHP, AK Parti’nin kalelerine göz dikti

AK Parti’nin kalelerine gözünü diken CHP, Doğu Masası’nın ardından Karadeniz Masası’nı da hayata geçirerek, 12 il için özel ekip oluşturdu.

CHP, AK Parti’nin kalelerine göz dikti

 

MEHTAP GÖKDEMİR  Ankara - Karadeniz Masası yeni yılla birlikte saha çalışmalarına başlayacak. Kanaat önderlerinin kapısı çalınacak, örgüt daha aktif ve diri tutulacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı partinin milletvekili olmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize ve Düzce’den birer milletvekili çıkaracakları iddiasında bulundu. Salıcı özetle şu mesajları verdi:

BİRE BİR GÖRÜŞME YAPILACAK: Daha fazla kanaat önderiyle bir araya geleceğiz. CHP’ye katılacak, katılmak isteyen ya da katılmasını bizim doğru gördüğümüz arkadaşlarla bire bir görüşmelerde yapılacak.

HEDEF AK PARTİ’NİN KALELERİ: Karadeniz, CHP’nin gücünü artırması gereken ama Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yüksek oy aldığı bir bölge. 2018 seçimlerine göre söyleyeyim; Artvin’de 39.4 almış, onun dışındaki illerin tamamında 40 ya da 50’nin üzerinde. Böyle bir bölgede CHP’nin daha fazla öne çıkması için oy oranını daha fazla artırması için elimizde kullanabileceğimiz yöntemler var. CHP örgütlerinin daha aktif hale getirmemiz gerekiyor. Daha diri bir şekilde sahada olmasını sağlamamız gerekiyor.

AĞIRLIKLI DİL EKONOMİ: Bizim birinci önceliğimiz ekonomi. Bizim ekonomiyi nasıl toparlayacağımızı anlatmamız gerekiyor. İktidarın hangi kritik hatalarından dolayı vatandaşın bu duruma düştüğünü de fark etmesini sağlamamız ve anlatmamız gerekiyor.