Geri Dön

CHP’li başkanlara İstanbul görevi

CHP, İstanbul seçim kampanyasını İmamoğlu, Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve parti yöneticileri ile belediye başkanları ve hemşehriler olmak üzere beş koldan yürütecek

CHP’li başkanlara İstanbul görevi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart seçiminde göreve gelen tüm belediye başkanlarının İstanbul kampanyasında görev alması için talimat verdi. Bu çerçevede 230 ilçe ve belde belediye başkanı, kendi belirleyecekleri bölgelerde üç gün boyunca hemşehrilerini ziyaret ederek Ekrem İmamoğlu’na destek isteyecek

CHP, İstanbul seçimine yönelik izlenecek yol haritasını büyük ölçüde şekillendirdi. Edinilen bilgilere göre; beş koldan yürütülecek kampanya İmamoğlu üzerine kurulacak. İmamoğlu, kentin 39 ilçesinde de kampanya yürütecek. Kılıçdaroğlu da salon toplantılarında özellikle farklı siyasi görüşlerden seçmenlerle buluşacak. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun dışında milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, il, ilçe başkanları da “etkili” olacakları çevrelerde gruplar halinde görevlendirilecek. İstanbul’a göç veren önemli illerin kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşturulacak ekipler de, “hemşehri” çalışması yürütecek.

‘Üç gün ayırın’

CHP’nin kampanyasının beşinci adımını ise belediye başkanları oluşturacak. Kılıçdaroğlu, 31 Mart seçiminde göreve gelen tüm belediye başkanlarının kampanyada görev alması için kısa süre önce talimat verdi. Genel Başkan Yardımcısı Torun, 230 ilçe ve belde belediye başkanıyla temasa geçti. Torun’un, başkanlardan 23 Haziran’a kadar en az üç günlerini İstanbul’a ayırmalarını istedi. Başkanlar, hangi tarihlerde kampanyaya dahil olacaklarını ve kentin hangi bölgelerinde çalışacaklarını Genel Merkez’e bildirmeye başladı. Başkanlar, hemşehrilerini ziyaret ederek İmamoğlu’na destek isteyecek. CHP’nin 10 büyükşehir ve 10 il belediye başkanı da 22 Mayıs Çarşamba günü için İstanbul’a davet edildi. Yapılacak toplantıda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başta olmak üzere büyükşehir ve il belediye başkanlarının kampanyaya nasıl destek olabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunulacağı öğrenildi. Bu toplantıyla bir anlamda kampanya startının verileceği ifade edildi. Milliyet’e konuşan . Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, tüm belediye başkanlarının belirli aralıklarla İstanbul’da çalışacağını belirterek, “Gasp edilmiş bir seçimle karşı karşıyayız. Bu nedenle, haklılığımızı anlatmak için bütün İstanbullulara ulaşma noktasında elimizden geleni yapıyoruz. 16 milyon İstanbulluya doğruları anlatabilmek için tüm partililerimizle yoğun çalışma sürdüreceğiz. Başkanlarımız da bu çalışmaya katılacaklar. Yaşanan haksızlığı, hukuksuzluğu anlatacaklar. İstanbul’daki hemşehrileriyle bir araya gelerek, bire bir temas kuracaklar” dedi. Torun; partililer, kanaat önderleri ve sivil toplum kuruşu temsilcilerinden oluşacak grupların planlandığını, pazartesi gününden itibaren bu ekiplerin de sahaya ineceklerini kaydetti.

Yunan askerleri düzensiz göçmenlere biber gazı ve ses bombası atıyorAvrupa'ya geçmek isteyen binlerce düzensiz göçmen Edirne'de toplanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber