Geri Dön

CHP’ye siyah çelenk

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve bir grup parti yönecisi ve milletvekiliyle Kılıçdaroğlu’nun Bakan Ramazanoğlu’na yönelik sözlerini protesto için CHP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bıraktı.

Şahin, “Anamuhalefet partisi CHP’nin genel merkezi önünde bulunuyor olmaktan ve protesto amaçlı siyah çelenk koymak amacıyla buraya gelmiş olmaktan mutluluk duymuyoruz, üzüntü duyuyoruz” dedi. Kılıçdaroğlu’nun, kamuoyunun haklı tepkisini çeken talihsiz bir beyanda bulunduğunu belirten Şahin, bir hanımın, bir milletvekilinin, bir bakanın namusuna ve iffetine dil uzatma cüretini gösterdiğini vurguladı. Şahin, “İnanıyorum ki CHP’nin rahmetli genel başkanlarının, Mustafa Kemal Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün, Bülent Ecevit’in kemikleri sızlamıştır” ifadesini kullandı.

Bazı kadın derneklerinin üyelerinden oluşan grup, Kılıçdaroğlu’nun sözlerinden dolayı parti genel merkezine siyah çelenk bıraktı.

Siyasi hayatının sonu

- Başbakan Vekili Numan Kurtulmuş: Bu cinsiyetçi, insan haklarına aykırı, siyasi edebe aykırı, üsluba aykırı, insanlığa aykırı, vicdana aykırı bir tutumdur. Acilen değiştirmesi lazım bu tutumu. Çok açıkça söylüyorum eğer Sayın Kılıçdaroğlu bu tutumu değiştirmezse, bu gafı kendi siyasi hayatının sonu olacaktır

- Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: Hatasını kabul edip özür dilemesi gerekirdi. “Sözlerimin arkasındayım” ifadesi olayı daha da vahim hale getirdi. Edepsizce, edep yoksunu bir tutum. Bir memleketin siyaset adamının edebiyattan ve edepten bu kadar mahrum olması çok üzücü, ülke adına üzücü. Seviyenin dipsizliğini gösteriyor.

- MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural: “Doğru bir açıklama değil. Kullanılan sözün ne zaman, nerede, kime karşı kullanıldığı ve nasıl algılanacağı konusunda daima dikkatli olmak lazım. Söz ola kese savaşı söz ola kestire başı. Bu sözün başkaları tarafından kullanılmış olmasına rağmen kadın bakan hakkında kullanılmasını doğru bulmuyorum. Siyasetçiler kullanacağı sözleri hassasiyetle değerlendirmeli.

- MHP’li Meral Akşener: Kadınlara yönelik çok dikkatli bir dil, saygıya yönelik bir dil kullanılması gerektiğine inanıyorum.

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber