Geri Dön
SiyasetCHP’li vekiller yaz boyu il il gezecek

CHP’li vekiller yaz boyu il il gezecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda milletvekilleri yaz boyunca 30 ya da 40 kişilik heyetler halinde illere gidecek.

CHP’li vekiller yaz boyu il il gezecek

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Kılıçdaroğlu, eylül ayının sonu ya da ekim ayının ilk haftası da milletvekillerini Bolu Abant’ta kampa alacak. Meclis’in 1 Ekim’e kadar tatile girmesinin ardından CHP’nin yaz boyunca sürdüreceği strateji de belli oldu. CHP’li vekiller 15 Ağustos tarihine kadar kendi illerinde çalışacak. Ardından 1 Ekim’e kadar merkezi planlama ile il gezilerini sürdürecek. Milletvekilleri illerde esnafı ziyaret ederek kanaat önderleriyle bir araya gelecek, vatandaşı dinleyip sorunlarını not edecek. Bu temasların ardından hazırlanacak il raporları da Kılıçdaroğlu’na sunulacak. 

CHP’nin Doğu Masası da yaz boyunca çalışmalarına devam edecek. Masa üyeleri sorumlu oldukları illerdeki sivil toplum örgütleri, demokratik kitle örgütleri, kanaat önderleri, tanınmış kişiler, etkili aileler ve aşiretler ile temas kuracak.

CHP bu çalışmaların ardından Abant’ta kampa girmeyi planlıyor. Kamp tarihi için iki seçenek üzerinde duruluyor. Kamp için eylül ayının sonu ya da 1 Ekim’de Meclis’in açılış tarihinden sonraki 2-3-4 Ekim tarihleri düşünülüyor. CHP kampta yeni dönemin yol haritasını belirleyecek ve yeni yasama yılında atılacak adımlar tartışılacak.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bulgaristan'da verici takılan kartal, Konya'da ölü bulunduBulgaristan Birdlife (BSPB) tarafından verici takılan küçük orman kartalı, Konya'da ölü bulundu. Kartalın, yalıtım yapılmamış elektrik teline çarparak öldüğü tespit edildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler