Geri Dön

Çırağan’daki ‘Üçlü Balkan Zirvesi’nin ev sahibi İstanbul

İstanbul dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Haris Sladziç ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç ile üç ülkenin dışişleri bakanlarının katılımıyla gerçekleştirilen “Üçlü Balkan Zirvesi”ne ev sahipliği yaptı

Çırağan’daki ‘Üçlü Balkan Zirvesi’nin ev sahibi İstanbul

Çırağan Sarayı Bosphorus Salonu’nda yapılan ve yaklaşık 1 saat 15 dakika süren zirvenin ardından liderler, aile fotoğrafı çekimi için sarayın terasına geçti.
Aile fotoğrafında Cumhurbaşkanı Gül, aralarında yer aldığı Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Haris Sladziç ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç’in ellerinden tutarak poz verdi. Fotoğrafta, liderlerle birlikte Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Sırbistan Dışişleri Bakanı Vuk Jeremiç ile Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Sven Alkalaj da yer aldı.

Gül: “Büyük şemsiye AB”
Basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Tarih okuyanlar bilmektedir ki Balkanlar daima büyük çatı altında istikrar huzur ve işbirliği içinde olmuşlardır. Bu sefer büyük çatı, büyük şemsiye Avrupa Birliği olacaktır” dedi.

Karantinadaki babaannesiyle cam arkasından görüşüyorORDU'nun Akkuş ilçesine Ankara'dan anne ve babasıyla tatil için gelen Ali Asaf Kaymak (2), koronavirüs testi pozitif çıkan babaannesi Nuray Kaymak (47) ile görüşemedi. Minik Ali Asaf, evdeki bir odada izole olan babaannesinin penceresinin önüne geçerek, onunla oyunlar oynamaya çalışıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber