Geri Dön
Siyaset‘Cumhur İttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız’

‘Cumhur İttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MHP, Cumhur İttifakı’nın bir ortağı olsa da işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir” şeklindeki sözlerinin “Cumhur İttifakı’nda çatlak” şeklinde yorumlanmasına tepki gösterdi. Bahçeli dünkü grup konuşmasında özetle şu mesajları verdi:

‘Cumhur İttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız’

 

ONUR YÜRÜYÜŞÜ: İl il Anadolu’yu geziyoruz. 40 ilimizde vatandaşlarımızla kucaklaştık. Siparişle çalışan kamuoyu araştırma şirketlerinin abuk sabuk anketleri neyi söylerse söylesin 2023 Cumhur İttifakı’nın zafer yılı olacaktır. Cumhur İttifakı’nda çatlak, patlak olmaz, ama ittifakımızı hazmedemeyip çatır çatır çatlayanlar olacaktır.

SİNSİ BİR KURNAZLIK: ‘MHP Cumhur İttifakı’nın bir ortağı olsa da işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir, bunun yanı sıra TBMM’de denge ve denetleme göreviyle mesuldür’ demiştim. Şunu herkes bilmelidir ki, hükümet değilsek de, hükümete bakan vermemiş olsak da, Cumhur İttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız. CHP’nin gayri milli muhalefetini ele alıp, nasıl muhalefet yapılması gerektiğini tarif ederken tespitlerimi başka yerlere çekmek sinsi bir kurnazlık, sivri bir kifayetsizliktir.

50+1 MEŞRUİYETİN TEMELİ: Sistemin demokratik meşruiyet temeli yüzde 50+1’dir. Cemil Çiçek, yüzde 50+1’in hem bugün hem de gelecekte önemli sıkıntılara sebebiyet vereceğini, Türkiye’yi kaosa sürükleyeceğini iddia ediyor. Altı partinin güçlendirilmiş parlamenter sistem toplantıları düzenlediği bir dönemde, Çiçek’in beyanatı kuşku vericidir.

HESAPLAŞILMADAN HELALLEŞME OLMAZ: CHP’nin son 50 yıllık tarihi huzursuzluğun tarihidir. Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Yaraların kapanması için helalleşme yolculuğuna çıkıyorum.’ Sana güle güle, madem yolculuğa çıkıyorsun, biletini tek yönlü alman gönülden temennimdir. Kılıçdaroğlu’nun bizim çizgimize gelmesi, itirafçı olması bir gelişmedir. Fakat kastettiği derin yaraları Atatürk’ün üzerine yıkmak için fırsat kolluyorsa, bu simsarlığının sonuçları ağır olacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu, şunu bil ki, hesaplaşmadan helalleşmemiz asla olmayacaktır... Türk milleti ayakların baş, başların da ayak olmasına müsaade etmeyecek.

‘EYT sorunu çözülmelidir’

Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Bütçe imkanları doğrultusunda  geniş bir siyasi uzlaşma ile EYT sorunu TBMM’de çözülmelidir. Diğer yandan 3600 ek göstergenin verilmesi maksadıyla hükümete her desteği vereceğiz. Asgari ücretle geçinen yaklaşık 8 milyon kardeşimizin insanca yaşayacakları bir ücret seviyesine çıkarılmaları da beklentimizdir.

İstanbul için yeni karar! Vali duyurdu: İdari izin
26 milyonda bir görülüyor! Resmen mucize... Boynundan çıkarıp verdi
Ekipler tek tek durdurdu! Yasak sonrası sıkı denetim
'Ana kuzuları'nın katili böyle can verdi!
Kış harekâtı! Talep patlaması yaşanıyor
Fatma Girik'in vefatı yasa boğdu! Mal varlığını onlara bıraktı
Unutulmaz maç! Aboubakar ve Chaker Alhadhur tarihe geçti
500 ‘nazik dev’ aynı kareye girdi! En büyük göç
Heyecanlandıran Omicron gelişmesi: Son dalga olabilir
Sercan Yıldırım'a büyük şok!
Yonca Evcimik'in sahne şovu dikkat çekti: 90'lardan beri çıplağım!
Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı! Kimliği şoke etti...
Bakanlık genelgeyi yayımladı! Kıdem tazminatı değişti
NASA buldu! Hepsi mor, gözden kaçacak gibi değil
Kazı Kazan Süper Renklerle Kazan Oynadı, 1.000.000 TL Kazandı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler