Geri Dön
SiyasetCumhurbaşkanı Erdoğan: Facianın mali boyutu 100 milyon, yeni tehditlere tedbir alacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Facianın mali boyutu 100 milyon, yeni tehditlere tedbir alacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fırtına ve hortum faciasıyla sarsılan Antalya’da ilçe belediye başkan adayları tanıtım törenine katıldı. Erdoğan, Antalya’daki doğal afetle ilgili “İçişleri, Çevre ve Şehircilik, Tarım ve Orman ile Enerji Bakanlığımız ve büyükşehir belediyemiz gelişmeleri takip ediyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Facianın mali boyutu 100 milyon, yeni tehditlere tedbir alacağız

Erdoğan, “İlk tespitlere göre, 100 milyon maddi zarar tahmin edilmektedir. Gereği neyse yerine getireceğiz. Hortum gibi önüne geleni yıkan rüzgarlar, dev dalgalar gibi insan iradesini aşan afetler dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yaşanabiliyor. Bunun önüne geçmek mümkün değil ama zararları azaltmak için önlemleri almak elimizdedir. Zararları telafi etmek, benzer hadiselerde yıkımları engellemek için çalışma yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yaşanan felaketlerin alt yapı yatırımlarının önemini gösterdiğini vurgulayan Erdoğan, “Son günlerdeki felaketler daha önce görmediğimiz rastlamadığımız afetler. Bize düşen yeni duruma uygun tedbirler almaktır. Fırtına erken uyarı sisteminden, dalgalara karşı araçları ve binaları koruyacak engellere kadar yeni tehditlere uygun her türlü tedbiri alacağız" diye konuştu.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 20 Nisan 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 322 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 61 bin 28 kişinin testi pozitif çıktı, 346 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 3 bin 375 oldu, 55 bin 592 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 792 bin 129'a yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler