Geri Dön

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Facianın mali boyutu 100 milyon, yeni tehditlere tedbir alacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fırtına ve hortum faciasıyla sarsılan Antalya’da ilçe belediye başkan adayları tanıtım törenine katıldı. Erdoğan, Antalya’daki doğal afetle ilgili “İçişleri, Çevre ve Şehircilik, Tarım ve Orman ile Enerji Bakanlığımız ve büyükşehir belediyemiz gelişmeleri takip ediyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Facianın mali boyutu 100 milyon, yeni tehditlere tedbir alacağız

Erdoğan, “İlk tespitlere göre, 100 milyon maddi zarar tahmin edilmektedir. Gereği neyse yerine getireceğiz. Hortum gibi önüne geleni yıkan rüzgarlar, dev dalgalar gibi insan iradesini aşan afetler dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yaşanabiliyor. Bunun önüne geçmek mümkün değil ama zararları azaltmak için önlemleri almak elimizdedir. Zararları telafi etmek, benzer hadiselerde yıkımları engellemek için çalışma yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yaşanan felaketlerin alt yapı yatırımlarının önemini gösterdiğini vurgulayan Erdoğan, “Son günlerdeki felaketler daha önce görmediğimiz rastlamadığımız afetler. Bize düşen yeni duruma uygun tedbirler almaktır. Fırtına erken uyarı sisteminden, dalgalara karşı araçları ve binaları koruyacak engellere kadar yeni tehditlere uygun her türlü tedbiri alacağız" diye konuştu.

İstanbul çıkışı kapatıldı! Polis denetim gerçekleştiriyorİçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle İstanbul ile birlikte 29 büyükşehir ve akciğer hastalığının en fazla görüldüğü Zonguldak'ın giriş ve çıkışları kapatıldı. Megakent İstanbul'a 00.00 itibariyle araçlar, genelgede istenilen belgeleri göstermek zoruyla şehre girebilirken genelgeye aykırı olan otomobiller il sınırından geri çevrildi. Gece boyunca devam eden denetimlerin sabahın ilk saatlerinde de sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber