Siyaset Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aybüke Yalçın paylaşımı: Hiçbir zaman unutmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aybüke Yalçın paylaşımı: Hiçbir zaman unutmayacağız

09.06.2022 - 14:39 | Son Güncellenme:

PKK'nın saldırısında şehit düşen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın, ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onu bizden ayıran teröristlerle ve o teröristlere kol kanat gerenlerle mücadelemize devam edeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Aybüke Yalçın paylaşımı: Hiçbir zaman unutmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 yıl önce terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit düşen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın (22), ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj paylaştı.

Haberin Devamı

Erdoğan'ın mesajı şöyle:

Şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ı şehadetinin 5’inci yıl dönümünde rahmetle yâd ediyorum. Aybüke kızımızı hiçbir zaman unutmayacak, onu bizden ayıran teröristlerle ve o teröristlere kol kanat gerenlerle mücadelemize devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Aybüke Yalçın paylaşımı: Hiçbir zaman unutmayacağız

ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMEN KABRİ BAŞINDA ANILDI

Batman'ın Kozluk ilçesinde, 5 yıl önce terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit düşen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın (22), ölüm yıl dönümünde memleketi Çorum'da kabri başında anıldı.

Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de karne dağıttıktan sonra evine dönüş yolunda dönemin Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına teröristlerce açılan ateş sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan 7 aylık müzik öğretmeni Aybüke Yalçın için memleketi Çorum'un Osmancık ilçesindeki kabri başında anma yapıldı. Buradaki anmaya baba Sadık Yalçın ile Aykübe öğretmenin sevenleri ve vatandaşlar katıldı. Şehit Yalçın'ın mezarına çiçekler konuldu, kabir başında Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Haberin Devamı

'UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ'

Mezarlıktaki anmada konuşan Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, "İlçemizin yetiştirdiği öğretmelerden birini kalleşçe, haince, öğrencilerinin sevinci olduğu bir günde hunharca katlettiler. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyoruz" dedi. Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek de "Bir karne günü haince, kalleşçe şehit edilen öğretmenimiz Aybüke'nin ölüm yıl dönümünde bir araya geldik. Öğretmenlerimiz karne günlerinde Aybüke öğretmeni yad etmeye devam edecek. Eğitim camiamız şehit olan tüm öğretmenlerimizi unutmadı, unutmayacaktır ve yetiştirdikleri nesiller de bu bayrağı indirtmeyecek. Bu vatanı asla ve asla böldürtmeyecek, bu ezanı asla ve asla susturmayacak" diye konuştu. (Yusuf ÇINAR/ÇORUM,(DHA)-

Yazarlar