Geri Dön
SiyasetCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan 1915 olaylarına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan 1915 olaylarına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Twitter hesabından 1915 olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan 1915 olaylarına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "Türkiye'nin 1915 Olaylarına ilişkin çözüm girişimlerini görmezden gelerek, üçüncü ülkelerin tek taraflı tasarruflarda bulunmaları ve bağlayıcı olmayan kararlar almaları hakikatin açığa çıkarılması çabalarını zora sokmaktadır." değerlendirmesini yaptı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Altun şu ifadelere yer verdi;

1915 Olayları, doğru ve gerçek bilgiler ışığında, siyasi çıkarlara alet edilmeden ele alınmalı ve üçüncü ülkelerin tek taraflı tasarruflarına dayalı ideolojik okumalardan vazgeçilmelidir.

1915 Olaylarına yönelik yapıcı ve dengeli bir yaklaşımla hareket edilmeli ve sadece bir tarafın görüşleri yerine her iki tarafın da kayıpları ve acıları dikkate alınmalıdır.

800 yıl birarada yaşayan Türklerin ve Ermenilerin bugün sahici bir diyalog yoluyla çözemeyecekleri sorun yoktur. Yeter ki sömürgeci güçlerin ülkemizi sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla tedip etme girişimlerine ve tarihin siyasallaştırılmasına izin verilmesin.

1915 Olaylarının soykırım olduğuna ilişkin dünyada siyasi ve akademik oydaşma/hukuki bir karar bulunmamaktadır.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altundan 1915 olaylarına ilişkin açıklama

Türkiye’nin 1915 Olaylarına ilişkin çözüm girişimlerini görmezden gelerek, üçüncü ülkelerin tek taraflı tasarruflarda bulunmaları ve bağlayıcı olmayan kararlar almaları hakikatin açığa çıkarılması çabalarını zora sokmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altundan 1915 olaylarına ilişkin açıklama

Ve... #ŞehitDiplomatlarımızıUnutmadık ASALA terör örgütü tarafından katledilen şehit diplomatlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altundan 1915 olaylarına ilişkin açıklama

Gaziosmanpaşa'da minibüs kaza yaptı yaralılar varİstanbul Gaziosmanpaşa'da freni boşalan bir kamyonetin yolcu indiren minibüse çarpması sonucu 5 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler