Geri Dön

Davutoğlu'na hükümeti kurma görevi verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçiminin ardından yeni hükümeti kurma görevini, seçimden birinci çıkan Ak Parti'nin Genel Başkanı ve Konya milletvekili Ahmet Davutoğlu'na verdi.

Davutoğlu'na hükümeti kurma görevi verildi

Seçimden sonra Meclis bugün ilk toplantısını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, akşam saatlerinde Davutoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Erdoğan, Davutoğlu'nu hükümeti kurmakla görevlendirdi. Mevcut hükümet, Cumhurbaşkanı tezkeresi gereği yeni hükümet kurulana kadar devam edecek. Davutoğlu'nun, Meclis'te güvenoyu alacak çoğunluğa sahip olması nedeniyle tek parti hükümetini kısa sürmede kurması bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız, bugün Konya Milletvekili ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul ederek, 64'üncü Cumhuriyet Hükümetini kurmakla görevlendirmişlerdir" denildi.

İzmir'de alacak verecek kavgası kanlı bittiİzmir'in Konak ilçesinde M.F.Ö. (37), 300 lira alacaklı olduğu ileri sürülen Fırat A.'yı (24), çıkan tartışmanın ardından tabanca ile ateş açtı. Ağır yaralanan genç hastaneye kaldırılırken, M.F.Ö.'nün yakalanması için çalışma başlatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber