Geri Dön
SiyasetDavutoğlu'ndan flaş operasyon açıklaması

Davutoğlu'ndan flaş operasyon açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, PKK kampları ve DEAŞ'a yönelik operasyonlarla ilgili bilgi verdi. Davutoğlu, Suriye'de 3., Kuzey Irak'ta 2. dalga operasyonların başlatılması talimatını verdiklerini söyledi. Davutoğlu operasyonların sürdüğünü kaydetti.Davutoğlu, gece Erzurum'da hamile bir kadına giden ambulanstaki ebe, hemşire ve şoförün PKK'lılar tarafından kaçırılmasına çok sert tepki gösterdi.

Davutoğlu'ndan flaş operasyon açıklaması

-Türkiye'yi tehdit eden örgütlere operasyon yapıldı. Suriye'ye DEAŞ'a yönelik 2. dalga operasyon başlatıldı.

-Ondan hemen sonra Kuzey Irak'ta bu kez PKK terör örgütünün kamplarına yönelik çok kapsamlı bir operasyon gerçekleştirildi. Takribi 4'e kadar sürdü.

-Hedef olarak seçilen noktaların büyük başarıyla vurulduğunu görmekten memnuniyet duyuyorum.

-Suriye'de üçüncü dalga Irak’ta da ikinci dalga operasyonları başlatma talimatı verdik. Bu operasyonlar havadan ve karadan devam ediyor. Kararlığımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.

-Operasyonlar şu an itibarıyla devam ediyor.

TEHDİT SÜRDÜKÇE DEVAM EDECEK
"Bu noktasal bir operasyon değildir, bir süreçtir. Türkiye'yi tehdit sürdüğü sürece de devam edecektir, tehdit unsurları bir şekilde Türkiye'ye başkaldırdıklarında da en sert şekilde mukabele edecek şekilde hazırlıklarımız vardır. Bütün vatandaşlarımızın huzur ve sükun içinde devlete ve hükümete güven duygusuyla hareket etmelerini rica ediyorum."

590 KİŞİ GÖZALTINDA
Davutoğlu, "Bütün gece 22 ilde süren operasyonlarda, bir önceki 302 terör unsurunun gözaltına alınması üzerine dün gece de 288 terör unsuru, her üç terör örgütüne mensup unsur, polis ve jandarmalarımız tarafından gözaltına alındı. Şu anda 590 terör örgütüyle iltisaklı, potansiyel tehdit eden unsur gözaltına alınmış durumdadır" dedi.

3 TERÖR ÖRGÜTÜNÜ BİRDEN HAREKET GEÇİRDİLER
- 3 unsura dikkat çekiyorum. Türkiye 7 Haziran'da demokratik bir seçim yaşadı. Nerelerden talimat aldığı malum çevreler 3 terör örgütünü birden harekete geçirdi. Bu operasyonların birinci amacı Türkiye'deki özgürlükleri korumaktır. Demokrasi ve özgürlük alanları korunacaktır. Kimsenin kamudüzenini sarsmaya izin vermeyeceğiz. 2. olarak, bu operasyon halkımızın temel güvenlik alanlarını korumaya dönüktür.
IŞİD BÖYLE VURULDU
POLİSİ ŞEHİT EDENLER YAKALANDI
Polisi uykuda şehit edenlere karşı sessiz kalmayız. Diyarbakır'da trafik polislerimize uzun namlulu silahlar ile saldıranlar yakalanmıştır ve kim irtibatlı ise yakanacaktır.
7 HAZİRANDAN SONRA DÜĞMEYE BASILDI
- 7 Haziran'dan bu yana 121 silahlı saldırı 15 adam kaçırma 17 haraç alma dahil 281 terör eylemi yapılmıştır. 5 asker ve polisimiz şehit edilmiştir. Bu zaman zarfında istifamızı vermiş ve görevi sürdürme talimatı alsak da ülkemizin geleceğini düşünür, gerekenleri yaparız. Çatışmasızlıktan bahsedenler siyasi bazı çevreler şunu bilsinler; uyurken şehit edilen 2 polisimizin faillerine bunu sorsunlar. Siz sessiz kalırsınız ama devlet sessiz kalmaz. Kimin parmağı varsa hepsinin cezası verilecektir.
HAMİLE KADINA GİDENLERİ KAÇIRDILAR
- Dün sabaha karşı gelen acil bir telefonla Erzurum'da bir hamile hanıma yardım için yola çıkan hemşire, ebe, şoför kaçırılıyor. Biz buna göz mü yumacağız.
-Biz Kılıçdaroğlu dışında ortak bildiriye cevap alamadık. HDP bir taraftan kamu düzenini bozan unsurlarla el ele karşımıza çıktı.
-Koalisyon görüşmelerinde kendilerine söyledim, seçim sonuçlarını kaleşnikoflarla kutlayanlara sessiz mi kalacağız.
-Tahammül sınırlarımızı kimse zorlamasın.
HUKUK DIŞINA ÇIKAN CEZALANDIRILACAK
Davutoğlu, kamu düzeni konusunda şunları söyledi:
"Kamu düzeni söz konusu olduğunda Türkiye, demokratik bir devlet olduğu gibi demokratik hukuk devletidir ve hukuk dışına çıkan her eylem mutlaka cezalandırılacaktır. Hiçbir suçta faili meçhul bırakılmayacaktır, onun için Ceylanpınar'da dolaylı, doğrudan iltisaklı herkes gözaltına alınmıştır, alınmaya devam edilecektir. Kimin burada bir parmağı varsa o iki polisimizi alçakça şehit edenlerin hepsinin hesabı sorulur."
HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN
Davutoğlu "Kimse Türkiye Cumhuriyeti devletine ve milletimize tehdit dili kullanmasın. Tehdit eden mukabelesini görür. Rüzgar eken, fırtına biçer. Kamu düzenini bir kez tehdit ettiklerinde, onların tehdit için kullandıkları maşalar ya da aldatılmış bazı çevrelere değil, doğrudan bu tehdidi oluşturan merkeze gerekli cevabı veririz. Onun için herkesin aklını başına alma günü gelmiştir" dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Ehliyetsiz ve alkollü sürücü cezayı ödemek için kartını alkolmetreye tuttuBursa’nın İnegöl ilçesinde trafik ekiplerince durdurulan ehliyetsiz ve alkollü sürücü polise zor anlar yaşattı. Yapılan kontrolde 4.25 promil alkollü olduğu tespit edilen sürücü Soner D.(32), kendisine ceza yazmak isteyen polis ekiplerine “Komiserim sen benim arkadaşım ol” dedi. Toplam 4 bin 38 TL ceza uygulanan sürücü, alkolmetreye kredi kartını temas ettirerek ödeme yapmaya çalıştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler