Geri Dön
Siyaset‘Demirden korksak trene binmezdik’

‘Demirden korksak trene binmezdik’

Çanakkale’de içinde bir kişinin bulunduğu araç, CHP’ye ait YaşamHak otobüsünden inen il kadın kolları başkanı ve şoförün üzerine doğru gelerek ezmeye çalıştı. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.

‘Demirden korksak trene binmezdik’

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Milliyet’in ulaştığı CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Çanakkale’de yaşanan olayı şu sözlerle anlattı: “Kadına yönelik şiddetle mücadele için otobüsümüzle yollardayız. İl il, ilçe ilçe her yere gidiyoruz. Dün (önceki) gece de saat 2 civarında Çanakkale’ye vardık. Otobüsten indik, tam biz otele yerleşirken, hem Çanakkale İl Kadın Kolu Başkanımız hem de otobüsü kullanan arkadaşımızın yanına bir araç yanaşmış. Bizim arkadaşlarımız olayın büyümemesi için gerekli tavrı almışlar. Ama üzücü olan şey şu; giderek bu kutuplaşmadan besleyen anlayış nedeniyle siyasetçilere dönük bu saldırılar artmaya başladı. Bir kişiymiş. Otobüsün üzerinde Genel Başkanımızın fotoğrafı var. Partinin logosu var. Dolayısıyla partiye dönük bir tavır alıştı. Otobüs personeli olan arkadaşımıza doğru sürmüş. Neyse ki hiç kimseye bir şey olmadı.” “Demirden korksak, trene binmezdik” diyen Nazlıaka, “Onun için aynı şekilde programımı devam ettiriyorum. Biraz güvenlik tedbirlerini artırdık” ifadelerini kullandı. Nazlıaka, Twitter’dan yaptığı açıklamada ise saldırganın gözaltına alındığını belirtti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 17 Ekim 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 341 bin 426 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 114 kişinin testi pozitif çıktı, 186 kişi yaşamını yitirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler