Geri Dön

Demirtaş: Hükümet ve Cumhurbaşkanı görüşü

Cumhurbaşkanı Gül’ün Diyarbakır gezisi öncesinde yayımlanan son MGK bildirisi BDP ve DTK’da tepki ile karşılandı. Milliyet’e konuşan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş şu açıklamayı yaptı...

Demirtaş: Hükümet ve Cumhurbaşkanı görüşü

Cumhurbaşkanı Gül’ün Diyarbakır gezisi öncesinde yayımlanan son MGK bildirisi BDP ve DTK’da tepki ile karşılandı. Milliyet’e konuşan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “MGK Cumhurbaşkanı’nın başkanlığında toplanıyor. Şu anda hükümet ağırlıklı bir kurumdur. Dolayısıyla aynı zamanda bu bildiri hükümetin ve cumhurbaşkanının görüşüdür. Hükümete ve cumhurbaşkanına yönelik değil, onların kendi görüşüdür. Aynı görüş, günlerdir hükümet kanadı tarafından ifade ediliyor. Zaten farklı bir görüş çıkması beklenemezdi. Yeni bir durum değil” dedi. “Bildiri Cumhurbaşkanı Gül’ün Diyarbakır gezisini nasıl etkiler?” sorusuna ise Demirtaş, “Cumhurbaşkanı’nın kendi bileceği bir şey. Bu sadece ordu ve askerin görüşüymüş gibi yansıtılamaz. Şu anda sivil ağırlıklı bir yapı var. Hükümet imzalıyor, cumhurbaşkanı son halini yazıyor” yanıtını verdi.
DTK Eşbaşkanı Aysel Tuğluk da konuya ilişkin olarak şunları kaydetti:
“Bildiri bildik, tanıdık ordunun yaklaşımı. Tanıdık bir dil. 86 yıldır uygulanan mantığın bir ifadesi, iflas etmiş bir mantık. Türkiye’ye maliyeti çok ağır olmuş, herkese kaybettirmiş bir mantığın ifadesi. Kürt’e de Türk’e de kaybettirmiş. Türkiye’deki en büyük siyasi parti ordudur. Zaten problem de burada. Bu bildiri bir müdahaledir aslında. Vesayet rejimi kalkmış değil, onu gösteriyor. Türkiye ordu devleti değil, demokratik devlet olmak zorunda.”

Tartıştığı sevgilisini bıçakla yaraladı, "Seni öldüreceğim" diyerek tekme savurduBeyoğlu'nda tartıştığı sevgilisini bıçakla yaralayan kadın, polis ekipleri ve sağlık görevlileri tarafından ambulansa bindirilmek üzere götürülen yaralı adama "Seni öldüreceğim" diyerek tekme savurdu. O anlar kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber