Geri Dön

Demirtaş: Seçime parti olarak gireceğiz

HDP seçim kararını açıkladı. Seçimlere parti olarak katılacağını açıklayan Demirtaş Kadir İnanır'ın adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada 'Sağlık nedeniyle aday olamaycak' dedi

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

SEÇİME PARTİ OLARAK GİRECEĞİZ
Seçimlere parti olarak katılacağını açıklayan Demirtaş Kadir İnanır'ın adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada 'HDP olarak seçimlere parti olarak gireceğiz. Kadir İnanır da sağlık nedeniyle aday olamaycak' dedi.

O afişe HDP'den jet yanıt
Murat Boz, Kadir İnanır gibi ünlülerin fotoğraflarının yer aldığı "Oyum HDP'ye" afişiyle ilgili HDP'den açıklama geldi: Çalışmayla ilgimiz yok. Ciddi yanlış anlamalara neden olabilir
Sosyal medyada "Oyum HDP'ye" adıyla başlatılan ve Kadir İnanır'dan Murat Boz'a, Nazlı Ilıcak'tan Altan Erkekli'ye çok sayıda ünlü ismin fotoğrafının da kullanıldığı afiş için açıklama yaptı. Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Bu çalışmayla ilgimiz yok" denildi.

'ETİK OLARAK UYGUN DEĞİL'
Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
Sosyal medyada 'Oyum HDP'ye' spotuyla bazı tanınmış kişilerin fotoğrafları kullanılarak üretilmiş görsellerin kurumsal HDP Sosyal Medya hesaplarıyla herhangi bir ilgisi yoktur. İyi niyetle hazırlanmış olsa da, kişinin kendi isteği dışında fotoğrafının bu şekilde kullanılması etik olarak uygun değildir. Ayrıca hangi partiye oy vereceğini henüz açıklamamış kişilerin bu şekilde etiketlenmesi hem ciddi yanlış anlamalara neden olabilir, hem de o kişilere ve partimize zarar verebilir. 'Oyum HDP'ye' çalışması yapanlar, izni alınmayan kişilerin fotoğraflarını kesinlikle kullanmamalıdır.

HDP'nin tepki gösterdiği bu afiş sosyal medyada dolaşıma girmişti.

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber