Geri Dön
SiyasetDestici, Irak ve Suriye tezkeresini değerlendirdi: Mehmetçiğimiz, oraları terörden temizleyecektir

Destici, Irak ve Suriye tezkeresini değerlendirdi: Mehmetçiğimiz, oraları terörden temizleyecektir

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Mehmetçiğimiz, Tel Rıfat'tan Münbiç, Sincar'a kadar harekatlarını gerçekleştirecek ve oraları terörden temizleyecektir." ifadelerini kullandı.

Destici, Irak ve Suriye tezkeresini değerlendirdi: Mehmetçiğimiz, oraları terörden temizleyecektir

Destici, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, gerektiği takdirde sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere Irak ve Suriye'ye gönderilmesi konusunda Cumhurbaşkanına verilen yetkinin 2 yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresine "evet" oyu verdiğini belirtti.

Mustafa Destici, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Mehmetçiğimiz hem o bölgedeki kardeşlerimizin huzuru ve güvenliği için hem de o bölgeyi terör yuvası olmaktan kurtarmak ve teröristleri temizlemek için nasıl Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı Harekatı'nı gerçekleştirmişse Tel Rıfat'tan Münbiç, Sincar'a kadar harekatlarını gerçekleştirecek ve oraları terörden temizleyecektir, Allah'ın izniyle. Bizim de duamız kahraman ordumuzla birliktedir. Rabb'im kahraman ordumuzu her daim muzaffer eylesin, oradaki mazlumların da yar ve yardımcısı olsun."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İstanbul’da haftanın ilk iş gününde trafik yoğunluğuİstanbul’da, haftanın ilk iş gününde trafik yoğunluğu erken saatlerden itibaren etkili olmaya başladı. Yoğunluk yüzde 40 olarak ölçümlendi. D-100 karayolu üzerinde trafik yer yer durma noktasına geldi.