Geri Dön

‘Dijital alanda da teröre müsamaha yok’

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, dün “Veri Koruma Günü Konferansı”nda yaptığı konuşmada “Her türlü kişisel veriyi belirsiz amaçlar için toplayan, depolayan sosyal ağlar, konu suç ve suçlulukla mücadeleye geldiğinde anonim kimlikler arkasına saklanan failler için bir dijital liman olabilmektedir. Terör propagandasının, şiddet kışkırtmasının ve nefret dilinin itibar ve koruma göreceği hiçbir yer, hiçbir alan bulunmamalıdır. Dijital alan olsun sosyal alan olsun, sosyal medya olsun, hiçbir yerde şiddetin, terörün övülmesi asla masum görülemez, buna asla müsamaha edilemez” dedi.

‘Dijital alanda da teröre müsamaha yok’

Gül, şöyle devam etti: “Doğru ve yanlışın, gerçek ve manipülasyonun iç içe geçtiği hukuk dışı operasyonlar ve ahlaki bir çürümeye şahit olduğumuz olayları hep beraber yaşadık. Bütün bu illegal yollarla kişilerin mahremiyetine, ulaşıp, bunu ifşa edenler bugün yargı önünde hesap vermektedirler.”

Pendik'te 20 yaşından küçük pazarcılara cezaTürkiye genelinde görülen corona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler genişletildi. Semt pazarlarında, marketlerde ve toplu alanlarda vatandaşlara maske takma zorunluluğu getirildi. Pendik Cumartesi pazarında zabıta ekiplerinin uyarılarını dikkate almayan eldivensiz çalışan pazarcılara ve yaşı 20'den küçük olan pazarcılara cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber