Geri Dön

‘Disiplin süreci’ için kritik hafta

İYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultayı’nda “oy verilmeyecekler listesiyle” başlayan kriz sürerken, Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın “Açık hesaplarla birbiri hakkında, aleyhinde konuşmak, yazmak, çıkıp televizyonlarda bunu ifşa etmek, dava adamlarının yapacağı iş değildir” açıklaması yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, adının bulunduğu listeyi, “kara liste” olarak niteleyerek, “Dava adamı kapalı kapılar ardında arkadaşlarına tuzak hazırlayıp, kalleş pusular kuran, bunu da yüzü kızarmadan inkâr eden midir? Pişkinliğin bu kadarına da pes” dedi.

‘Disiplin süreci’ için kritik hafta
BAHAR ATAKAN Ankara

İstanbul’da İYİ Partili 39 ilçe başkanı ile bazı partililerin, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun “FETÖ’cü olduğu” iddiasında bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın ihracı için Genel Merkez’e gönderdiği dilekçelerin bu hafta işleme alınması bekleniyor. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, konuya ilişkin Genel Merkez’e ulaşan dilekçelerin bu hafta incelenebileceğini söyledi. İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun, Özdağ’ın ihraç edilmesine yönelik tavır koyduğu kulislerde dillendirilirken; Koncuk, “Buğra Başkan’a destek için tweet atan bazı divan ve GİK üyelerimiz keşke aynı tavrı kara listeye alınarak itibar suikastına uğrayan arkadaşlarımız için de gösterselerdi” ifadelerini kullandı. Aydın’ın “Listeyi ben çıkarmadım, il başkanları hazırlamış ama acemice” açıklamasına ilişkin Koncuk, “Yani ihale il başkanlarına kaldı. Peki sormazlar mı; ‘İl başkanları Genel Başkan’ın listesini çizerken, siz ne yapıyordunuz?’ Gülmek mi, üzülmek mi lazım, bilmiyorum. Yazık ettiniz” dedi.

Yaptığı açıklama sonrasında partililerden tepki alan Özdağ, Twitter’da FETÖ hesaplarının kendisini hedef gösterdiğini savunarak, “FETÖ hesaplarının yaptığım açıklama sonrasında organize bir şekilde sosyal medya üzerinden beni hedef göstermesi ve tepki vermesi dikkat çekici. Saldırıların beni hedef alması, doğru yolda olduğumuzu kanıtlar nitelikte” dedi.

 

Meğer ekmek yüksek fiyattan satılıyormuş! Fırınlardaki denetim ortaya çıkardıİstanbul'da denetlenen 2 bin 892 fırından, bin 571'inin ekmeği yüksek fiyata sattığı tespit edildi.  Denetlemelerde bin 571 fırının tarifeye uymadığı belirlendi. 1,5 lira olması gereken 200 gram ekmeğin daha yüksek fiyatla satıldığı tespit edildi" denildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber