Geri Dön
SiyasetDışişleri Bakanlığı’ndan açıklama: Şiddetle lanetliyoruz

Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama: Şiddetle lanetliyoruz

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama: Şiddetle lanetliyoruz

Açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’nde başlattığı ve aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesine yol açan hava saldırıları şiddetle lanetlendi. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifa dilenen açıklamada, “İsrail, Filistin topraklarında olayların bu raddeye ulaşmasının baş sorumlusudur” ifadeleri yer aldı. Açıklamada, “İsrail’in orantısız güç kullanarak Filistin halkının meşru haklarını bastıramayacağını idrak etmesi ve bölgede gerilimi daha da artırmaktan başka bir amaca hizmet etmeyen bu tür askeri yöntemlere derhal son vermesi sağlanmalıdır” değerlendirmesi yapıldı.

Telefon trafiği

Açıklamada ayrıca Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun İsrail’in saldırgan tutumuna son vermesinin sağlanmasına yönelik, birçok ülkedeki mevkidaşlarıyla telefon görüşmeleri gerçekleştirdiği belirtildi. 

Haziran'da şoke eden görüntü! Bir anda bastırdıBursa'da'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, önlem almaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler